Fotoğraf Galerileri Etiket Sonuçları: Dijital Çağ

 • Sosyal medya düzenlemesi ile birlikte neler değişecek?

  Sosyal medya düzenlemesi ile birlikte neler değişecek? 27.05.2022

  Sosyal medya düzenlemesinde son aşamaya gelindi. Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren "Dezenformasyonla mücadele yasa teklifi" Meclis Başkanlığına sunuldu. İşte sosyal ağları ve milyonlarca kullanıcıyı ilgilendiren yeni değişiklikler….

 • Hangi teknoloji şirketleri Rusya'ya karşı yaptırım kararı aldı?

  Hangi teknoloji şirketleri Rusya'ya karşı yaptırım kararı aldı? 03.03.2022

  Teknoloji şirketleri Rusya'ya yönelik hangi yaptırım kararlarını aldı? İşte Rusya'ya yaptırım kararı alan teknoloji şirketleri...

 • İşte en çok kullanılan dolandırıcılık yöntemleri

  İşte en çok kullanılan dolandırıcılık yöntemleri 03.02.2022

  Sosyal medya üzerinden dolandırıcılık olayları artıyor. Çeşitli bahanelerle kart bilgileri çalınıyor, ödül kazandınız mesajlarıyla ön ödemeler yapılması isteniyor. Bu tür olayların çoğalması üzerine Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi özellikle sosyal medya üzerinden en çok kullanılan dolandırıcılık yöntemlerini paylaştı. İşte o 8 yöntem...

 • İnternette 1 dakikada neler oluyor?

  İnternette 1 dakikada neler oluyor? 16.11.2021

  Facebook, Twitter, Google, Instagram, YouTube… Sosyal ağların hayatımıza girmesiyle birlikte internette geçirdiğimiz vakit bir hayli arttı. Peki, tam olarak internette 1 dakikada neler oluyor dersiniz? İşte 2021 verileriyle internette 60 saniyede olanlar.

 • 2020 karnesi: Her 1 dakikada 375 yeni siber saldırı

  2020 karnesi: Her 1 dakikada 375 yeni siber saldırı 24.03.2021

  2020 yılında her 1 dakikada, 375 yeni siber saldırı gerçekleşti, COVID-19 ile ilgili 35 spam e-posta saptandı. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, 2020'deki siber saldırı artışlarını ve alınması gereken önlemleri paylaştı.

 • Çocuklar internet kullanımı konusunda nasıl yönlendirilmeli?

  Çocuklar internet kullanımı konusunda nasıl yönlendirilmeli? 17.02.2021

  Aileler, internet ve teknoloji kullanımı konusunda çocuklara nasıl yaklaşmalı, onları nasıl yönlendirmeli? Emniyet Genel Müdürlüğünün eğitim ve farkındalık programı SİBERAY'ın önerileri...

 • Koronavirüs dijital bağımlılığı artırdı

  Koronavirüs dijital bağımlılığı artırdı 08.02.2021

  Avrasya Üniversitesi Psikoloji Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Tevfik Fikret Karahan, pandemi sürecinde uzun süre evde kalan vatandaşların, dijital cihazları kullanma sürelerine ve teknoloji bağımlılığına dikkat etmeleri gerektiğini bildirdi.

 • Dijitalleşmeye rağmen plağa olan ilgi sürüyor

  Dijitalleşmeye rağmen plağa olan ilgi sürüyor 28.01.2021

  Dijitalleşmenin müzik sektöründeki etkisine rağmen nostaljik müziği dinleyicinin kulağına en iyi yansıtan araçların başında gelen plakların satışları, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını döneminde yükselişe geçti.

Başa Dön