Fotoğraf Galerileri Etiket Sonuçları: Belçika

 • Dünyada Türk Mutfağı Haftası

  Dünyada Türk Mutfağı Haftası 24.05.2022

  Avusturya, Belçika, Kamboçya... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde 21-27 Mayıs tarihleri arasında kutlanan "Türk Mutfağı Haftası" kapsamında birçok ülkede etkinlik düzenlendi.

 • Dünya yeni bir salgının eşiğinde mi? "Maymun çiçeği virüsü"

  Dünya yeni bir salgının eşiğinde mi? "Maymun çiçeği virüsü" 20.05.2022

  Maymun çiçeği virüsü bir diğer adıyla monkeypox, tarihte ilk defa 1958’de maymunda, insanlar arasında ise ilk defa 1970’te Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde görüldü. Afrika’nın dışına ise ilk defa 2003’te çıktı. 2022 yılının bu günlerinde maymun çiçeği virüsü gündeme geldi. Avrupa ülkelerinde maymun çiçeği virüsü hızla yayılırken, hastalığın görüldüğü ülke sayısı neredeyse her saat artıyor. Peki maymun çiçeği virüsü nedir, belirtileri nelerdir, nasıl korunmalıyız? Detaylar haberimizde...

 • AB'nin 'Açık kapı günü'

  AB'nin 'Açık kapı günü' 07.05.2022

  Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Avrupa Birliği (AB) kurumları, birliğin temelinin atılışının 72. yılı dolayısıyla "açık kapı günü" etkinliği düzenledi.

 • Belçika'da Türk halk oyunları coşkusu

  Belçika'da Türk halk oyunları coşkusu 02.05.2022

  Belçika'nın başkenti Brüksel'in merkezindeki turistik Grand Place meydanında Türk halk oyunları gösterisi düzenlendi. Yunus Emre Enstitüsünün (YEE) de desteğiyle 28 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında Brüksel’de yapılan Balkan Trafik Festivali'nde Türkiye, Moldova, Kosova, Arnavutluk, Bosna Hersek gibi ülkelerden grupların müzik ve dans performanslarını sergilendi.

 • Rusya'ya gidecek binlerce araç Belçika'nın yaptırımına takıldı

  Rusya'ya gidecek binlerce araç Belçika'nın yaptırımına takıldı 26.04.2022

  Belçika limanında, Rusya'ya ihraç edilmesi planlanan ancak yaptırımların yürürlüğe girmesiyle gönderilmesi engellenen binlerce araç bekliyor. Araçların hukuki durumu ise belirsizliğini koruyor.

 • Brüksel'de çiçek sergisi: 400 çeşit lale, sümbül, nergis...

  Brüksel'de çiçek sergisi: 400 çeşit lale, sümbül, nergis... 20.04.2022

  Belçika’nın başkenti Brüksel yakınlarındaki Grand Bigard kalesinde sergilenen ve 2 Mayıs'a kadar açık kalacak olan 19. uluslararası çiçek sergisi ziyarete açıldı. 14 hektarlık "Floralia Brusssels" parkta, yaklaşık 400 çeşit lale, sümbül, nergis ile bir milyondan fazla çiçek sergileniyor.

 • Waterloo Savaşı'nın simgesi: Aslan heykeli

  Waterloo Savaşı'nın simgesi: Aslan heykeli 21.03.2022

  Belçika’nın başkenti Brüksel yakınlarında 16-18 Haziran 1815 tarihlerinde gerçekleşen Napolyon'un son Savaşı Waterloo Savaşı'nın simgesi olan aslan heykeli dronla görüntülendi.

 • NATO ülkelerinin savunma bakanları toplandı

  NATO ülkelerinin savunma bakanları toplandı 16.03.2022

  NATO üyesi ülkelerin savunma bakanları Rusya’nın saldırısının ardından Ukrayna ile ilgili gelişmeleri ele almak üzere toplandı. Toplantıda Türkiye’yi Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar temsil etti.

 • Belçika'da maske takma zorunluluğu kalktı

  Belçika'da maske takma zorunluluğu kalktı 07.03.2022

  Belçika hükümeti, COVID-19 vakalarında düşüş görülmesinin ardından salgına karşı alınan tedbirleri daha da gevşetmeye karar verdi.

 • Hangi ülkeler Rusya'ya hava sahasını kapattı?

  Hangi ülkeler Rusya'ya hava sahasını kapattı? 02.03.2022

  Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı üzerine, birçok ülke hava sahasını Rus uçaklarına kapatıyor. Son olarak ABD de aynı yaptırımı uygulayacağını duyurdu. İşte Rusya'ya hava sahasını kapatan ülkeler...

 • Avrupa Parlamentosu binasına Ukrayna bayrakları asıldı

  Avrupa Parlamentosu binasına Ukrayna bayrakları asıldı 28.02.2022

  Belçika’nın başkenti Brüksel’de, Avrupa Parlamentosu binasına, üye ülkelerin bayrakları indirilerek Ukrayna bayrakları asıldı.

 • Dünyayı dolaşan en genç kadın "Zara Rutherford"

  Dünyayı dolaşan en genç kadın "Zara Rutherford" 20.01.2022

  Dünyanın çevresini tek başına dolaşan en genç kadın unvanına sahip 19 yaşındaki Belçikalı pilot Zara Rutherford, Belçika’nın batısındaki Kortrijk-Wevelgem Havaalanı’na iniş yaptı.

 • Dünya 'virüsle yaşama' stratejisine mi geçiyor?

  Dünya 'virüsle yaşama' stratejisine mi geçiyor? 17.01.2022

  Salgınla mücadelede 2 yıl geride kalırken dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 327 milyon 651 bini, can kaybı 5 milyon 556 bini geçti. İtalya ve İsrail "virüsle yaşama" stratejisine geçmeye karar verdi. Danimarka koronavirüs kısıtlamalarını kaldırdı. Belçika'da ise Omicron varyantı hızla yayılıyor.

 • Omicron varyantı Avrupa ülkelerini yeni önlemler almaya zorladı

  Omicron varyantı Avrupa ülkelerini yeni önlemler almaya zorladı 15.12.2021

  Koronavirüsün Omicron varyantının Avrupa ülkelerinde hızla yayılması, hükümetleri başta hatırlatma dozu uygulanması kararı olmak üzere, yeni önlemler almaya zorladı. Dünya Sağlık Örgütüne göre, Omicron varyantı "daha önce hiçbir varyantta görülmemiş bir oranda" yayılıyor ve yakında Delta varyantının yerine geçerek baskın varyant olacak.

Başa Dön