Kütahya’da Örencik Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, devriye görevi yaptıkları sırada zehirlenmiş halde buldukları yavru sokak köpeğini tedavi ettirip, sahiplendi.
1
Zehirlenmiş olduğu düşünülen köpeği alıp, Çavdarhisar ilçesinde veterinere götürdü. Burada tedavi edilen köpeğe, jandarma personeli ‘Garip’ adını verdi.
2
Ardından da sahiplenip, Örencik Jandarma Karakol Komutanlığı`na getirdi. Komutanlık bahçesinde kulübe yaptırıp, köpeğe bakmaya başladı.