ANKARA
ANKARA
Ankara`da etkili olan kar yağışının ardından Anıtkabir`in çevresi beyaza büründü.
MUŞ
MUŞ
Muş`ta sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı kent merkezini beyaza bürüdü.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, yaptığı açıklamada, il genelinde kar ve tipi nedeniyle 58 köy yolunun ulaşıma kapandığını, kapanan köy yollarını ulaşıma açma çalışmalarının sürdüğünü söyledi.
Bitlis-Muş kara yolunda yoğun sis nedeniyle sürücüler ilerlemekte güçlük çekti.
KARS
KARS
Kars`ın Sarıkamış ilçesinde etkili olan kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz etkiledi.
Kentte üç gündür aralıklarla devam eden kar yağışı ve tipi ulaşımda da aksamalara neden oldu. Tipi nedeniyle bazı köye yollarında ulaşım güçlükle sağlanıyor.
Kars-Erzurum karayolunun Sarıkamış Alisofu köyü mevkisin de aşırı tipi nedeniyle görüş mesafesi 15 metreye düştü, araçlar güçlükle ilerleyebildi.
Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürdü.
Soğuk hava nedeniyle bina çatılarında buz sarkıtları oluştu.
Kars`ın Sarıkamış ilçesinde okulların kar sebebiyle tatil olmasını fırsata dönüştüren çocuklar kızakla kayak keyfi yaptı.
Kar kalınlığının ilçe merkezinde 20 santimetre, Cıbıltepe Kayak Merkezi`nde ise 30 santimetreye ulaştığı Sarıkamış`ta kar yağışı çocukları mutlu etti.
Okulların kardan dolayı bugün eğitime ara vermesini fırsata dönüştüren çocuklar, İnönü Mahallesi`nde kızakla kayak yapmanın keyfini yaşadı.
Eğlenceli anlar yaşayan çocuklardan Arda Yıldız, karın yağmasına çok sevindiklerini belirterek, "Kızakla kayak yapıyoruz, keşke her gün kar yağsa." dedi.
ESKİŞEHİR
ESKİŞEHİR
Tepebaşı’na bağlı Bozdağ Mahallesi`nde yer yer 20 santimetreye ulaşan kar, kenti beyaza bürüdü.
Mahallelinin deyimine göre geç gelen kar, vatandaşı mutlu etti. Soğuğa aldırış etmeden kartopu oynayan vatandaşların sevinci, iç ısıtan görüntüler oluşturdu.
Öte yandan devam eden kar yağışı, kentte kartpostallık görüntüler oluşturdu.
BİTLİS
BİTLİS
Bitlis’in Tatvan ilçesinde sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi.
Tatvan`da sabah erken saatlerde etkili olan sağanak yerini kar yağışına bıraktı.
Kar kalınlığı bazı yerlerde 10 santimetreye ulaşırken, trafikte de aksamalara neden oldu.
Ekipler sabah saatlerinden itibaren kar temizleme çalışmalarına başlarken, kentte kar yağışının gün boyu devam edeceği bildirildi.
HAKKARİ
HAKKARİ
Yüksekova’da 2 gün önce yoğun şekilde etkili olan kar yağışı hayatı durma noktasına getirirken, soğuk havalar ise hayatı olumsuz yönde etkiledi.
Yüksekova ilçesinde hava sıcaklığının gece sıfırın altında düşmesiyle vatandaşlar park halindeki araçlarının üzerini naylon ve brandayla kapattı.
Kar yağışının ardında soğuk havaların hayatı olumsuz etkilediğini belirten Süleyman Atılgan, “2 gün önce yoğun bir kar yağışı vardı. Dünden beri de hayatı olumsuz yönde etkileyen soğuk hava var. Vatandaşlar araçlarını donma ve buz tutmaya karşı naylon ve brandayla kapattılar. Sabah saatlerinde bazı vatandaşlar ise ateş yakarak ancak araçlarını çalıştırabildi” dedi.
Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada ise il merkezi ile Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca ilçelerinde yoğun kar yağışı beklendiği bildirilerek, yaşanacak olumsuzluklara karşı herkesin dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini duyurdu.
KIRŞEHİR
KIRŞEHİR
Kırşehir`e sezonun ilk kar yağışı etkisini gösterirken ilçe merkezleri ve köyler beyaz örtüyle kaplandı.
Dün sabah saatlerinde etkili olan ve bir süre karla karışık yağmur şeklinde yağan kar yağışı akşam saatlerinde etkisini kaybetti.
Şehir merkezinde fazla etkisini göstermeyen yağışla birlikte yüksek kesimler ve ilçe merkezleri beyaz örtü ile kaplandı.
Kırşehir İl Özel İdaresi ekipleri, yağışın başladığı sabah saatlerinden itibaren ilçe merkezlerinde kontrollü çalışma yürüttü.
KÜTAHYA
KÜTAHYA
Kütahya’da yoğun kar yağışı esnasından dalında kalan elmaların üzerine karın birikmesi sonucu sarı beyaz kartpostallık görüntü oluştu.
Merkeze bağlı Sekiören köyünde sahibi tarafından meyveleri toplanmayan yaprağı dökülmüş elma ağacının dallarında kalan elmaların üzerine iki gün süresince yağan karın birikerek aşırı soğuğun da etkisiyle donması sarı ile beyaz rengin buluştuğu renk cümbüşüne döndü.
Köylüler bu güzel görüntüyü ölümsüzleştirmek amacıyla cep telefonlarına kaydettiler.
Kütahyalılar, merkeze bağlı Demirciören köyünde poşetlerle kayarak yamacı doğal kayak pistine dönüştürdüler.
Aileler, evlerinden getirdikleri poşet ve naylonlarla karda kaymanın keyfini yaşadı.
Köy girişindeki yamacı pist haline dönüştürdüklerini belirten vatandaşlar, "Kütahya’da karın kalınlığı 30 santimetreye kadar ulaştı. Biz de tatili kayak yaparak geçiriyoruz. Adeta çocukluk günlerine geri döndük. Kayak bakımından burasının Uludağ’dan hiçbir farkı yok" dediler.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz