Tokat`ta hava sıcaklığının sıfırın altında 13 dereceye düşmesi hayatı olumsuz etkiledi.
Uşak`ta etkili olan soğuk hava nedeniyle son 61 yılın en soğuk gecesi yaşandı. Sabaha karşı il merkezinde sıcaklık -20.1 olarak ölçülürken vatandaşlar sabah saatlerinde işe gitmekte zorlandı. Otomobillerin termometreleri eksi 15`i gördü.
Uşak`ta etkili olan soğuk hava nedeniyle son 61 yılın en soğuk gecesi yaşandı. Sabaha karşı il merkezinde sıcaklık -20.1 olarak ölçülürken vatandaşlar sabah saatlerinde işe gitmekte zorlandı. Otomobillerin termometreleri eksi 15`i gördü.
Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle dün kapanan İnebolu-Kastamonu karayolu ekiplerin çalışması sonucu tek şeritten ulaşıma açıldı.
Van`da kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Sürücüler, buz tutan yollarda güçlükle ilerliyor.
Rize`de iki gündür aralıklarla etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Bölgede ile merkezinde kar kalınlığı 25 santimetrenin üzerine çıkarken, yüksek kesimlerde 150 santimetreyi geçti.
Kars`ın Sarıkamış ilçesinde soğuk hava ve kar yağışı etkili oldu. Bölgede etkili olan kar yağışının ardından belediye, özel idare ve karayolları ekiplerince, yollarda karla mücadele ve tuzlama çalışması yapılıyor.
Türkiye`nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya Bölgesi, peribacaları ve balon turlarıyla kış mevsiminde de yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Sıcaklığın sıfırın altında 20 dereceye kadar düştüğü Kapadokya bölgesinde soğuk havaya rağmen turistler balon turlarına ilgi gösteriyor. Kapadokya`ya, kış mevsiminde gelen yerli ve yabancı turistler, ören yerleri ve doğa harikası peribacalarını ziyaret ederken, balon turlarıyla da Kapadokya`nın karla kaplı eşsiz manzarasını gökyüzünden izliyor.
Erzurum`un Narman ilçesindeki UNESCO Türkiye Milli Komisyonu tarafından 2012 yılında Dünya Miras Geçici Listesi`ne alınan ve "Doğu`nun Kapadokyası" olarak bilinen peribacaları da kar örtüsüyle kaplandı. Beyaza bürünen peribacaları güzel bir manzara oluşturdu.
Eskişehir`de etkili olan soğuk hava nedeniyle kent merkezinden geçen Porsuk Çayı`nın yüzeyi buz tuttu.
Düzce`de yaklaşık 5 gündür yoğun bir şekilde devam eden kar yağışı, sabah saatlerinden itibaren etkisini azalttı. Kar yağışının ardından yüzünü gösteren güneşle beraber kentte güzel görüntüler ortaya çıktı.
Hava sıcaklığın mevsim normallerinin 10 derece altında seyrettiği ve son 51 yılın en soğuk günlerini yaşayan İzmir`de, kent merkezindeki süs havuzları, şelaleleri ve dereler buz tuttu. Bu duruma alışkın olmayan İzmirliler, donan şelale ve havuzlarının önünde fotoğraf hatıra çektirdi.
Ordu`da iki gündür kent merkezine yağan kar etkili oldu. Kar yağışının kesilmesinin ardından güzel manzaralar oluştu.
Türkiye`nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü`nün kıyıları soğuk hava nedeniyle buz tuttu
Çorum`da etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları yaşamı olumsuz etkiliyor. Hava sıcaklığının sıfırın altında 22 dereceye kadar düştüğü kentteki süs havuzları dondu.
Afyonkarahisar`ın Sandıklı ilçesinde kar yağışının hemen ardından hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi sonucu Hüdai Kaplıcaları bölgesinde, sıcak sudan oluşan "Şifalı Şelale" buz tuttu.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz