Yunanistan`daki vaka artışlarına dikkati çeken Plevris, ülkede Omicron varyantının hızla yayıldığını söyledi.
Plevris, 24 Aralık`tan itibaren market ve toplu taşımada kullanımı zorunlu hale gelen yüksek korumalı maskelerin, 3 Ocak 2022`den itibaren yeme içme sektöründeki çalışanlar için de zorunlu olacağını duyurdu.
KN95 veya FFP2 tipi maskenin bulunmaması halinde çift maske takılması gerektiğini vurgulayan Plevris, bu uygulamanın diğer kalabalık alanlar için de tavsiye edildiğinin atını çizdi.
Plevris, yeme içme sektörü ve eğlence mekanlarının gece yarısından sonra hizmet vermeyeceğini, ayakta müşteri kabul edilmeyeceğini ve her masada azami 6 kişinin oturmasına izin verileceğini dile getirdi.
Spor etkinliklerindeki seyirci sayısına ilişkin de kısıtlama getirileceğini duyuran Plevris, izleyici sayısının yüzde 10`a düşürüleceğini ve azami izleyici sayısının bine sabitleneceğini açıkladı.
Thanos Plevris, huzurevi ve bakımevi ziyaretlerinin de ancak PCR testi ile gerçekleşebileceğini ve hastane ziyaretlerine de kısıtlama getirileceğini duyurdu.
Uzaktan çalışma yönteminin kamu sektöründen sonra özel sektörde de uygulanacağını söyleyen Plevris, iş başlangıç saatlerinin tüm çalışanlar için aynı olmayacağı "vardiyalı" sisteme de geçileceğini söyledi.
Plevris, söz konusu kısıtlamaların, 16 Ocak 2022`ye kadar geçerli olacağını vurgulayarak, kısıtlamalara uyulmaması halinde yeni tedbirlerin de alınabileceğini dile getirdi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz