Yüksekova`ya bağlı Yeni Mahalle`de yaşayan, 2 çocuk babası inşaat işçisi Mehmet Şerif Karahan, Anıtkabir`i gezmek isteyen, Atatürk hayranı kızı Hira`nın bu hayalini gerçekleştirmek için yaklaşık 1 ay önce eksi 20 derecede evinin önüne `kardan Anıtkabir` yaptı.
Karla aslan ve `Aslanlı Yol` da yapıp, boyayan Karahan, Ankara`ya götüremese de kızının hayalini gerçekleştirmek için çabaladı.
Mehmet Şerif Karahan`ın takdir toplayan hareketi, DHA tarafından haberleştirildi.
`Kardan Anıtkabir` haberi üzerine birçok ünlü isim, aileyi arayarak, Ankara`ya davet etti.
Yüksekova`da görevli komutanlar ise aileyi evinde ziyaret edip, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar`ın selamını iletti, kendilerini Ankara`ya davet ettiğini söyledi.
Ayrıca haber üzerine Türkiye`nin farklı illerinden, siyaset, sanat ve iş dünyasından yüzlerce kişi, aileyi arayarak, destek olmak istediklerini söyledi.
Anıtkabir hayalini gerçekleştirmek için kendilerini birçok kişinin aradığını ve konuşmak istediğini belirten Hira Karahan, yakın bir zamanda Ankara`ya gideceği bilgisi aldığını söyledi.
Bavulum hazır ben de hazırım
"Bavulum hazır ben de hazırım"
Bavulunu hazırladığını ve gideceği günü beklemeye başladığını belirten Hira, "Belki yarın veya yakın bir zamanda ailemle birlikte Ankara’ya Anıtkabir`i ziyarete gideceğiz. Bundan çok mutluyum. Hayalim olan Anıtkabir’i kardeşimle beraber göreceğim. Orada gezeceğim. Hayalimi gerçekleştirecek olan Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar`a çok teşekkür ediyorum. Bütün hazırlıklarımı tamamladım" dedi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz