Güvenlik güçlerince gerçekleştirilen operasyonlar sayesinde huzurun hakim kılındığı Yüksekova`da, terörün izlerinin silinmesi ve ilçeye yeni bir kimlik kazandırılması amacıyla çalışmalara hız verildi.
Görevlendirmenin ardından yıllardır çözülemeyen sorunları gündemine alarak tek tek çözüme kavuşturan belediye, deprem riskine karşı güvenli yapıların inşa edilmesi için kaçak yapılaşmanın olduğu mera alanlarıyla ilgili düzenleme yaptı.
İlçe merkezinde kötü görüntü ve kokuya neden olan Yüksekova Deresi`ni ıslah ederek, çevresini vatandaşların dinlenebileceği yeşil alana dönüştüren belediye, temiz ve kesintisiz içme suyu için bölgenin en modern su arıtma tesislerinden birini tamamlayarak hizmete aldı.
Yolları asfaltla buluşturup, kaldırımları yenileyerek ilçeyi modern bir görünüme kavuşturan belediye, ilçe halkının gönlüne dokunan sosyal projelerle devletin şefkatini vatandaşlara hissettirdi.
Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, ilçenin değişim ve dönüşümüyle ilgili çalışmalarda önemli mesafe aldıklarını söyledi.
Kaçak yapılaşmaya müsaade etmiyoruz
"Kaçak yapılaşmaya müsaade etmiyoruz"
Göreve başladıklarında ciddi bir imar problemiyle karşı karşıya kaldıklarını anlatan Doğramacı, meralarda kaçak yapılaşmaya müsaade etmediklerini, birtakım yaptırımlar uyguladıklarını, bu sayede ruhsatlı ev ve iş yerlerinin sayısının arttığını belirtti.
İlçenin en büyük sıkıntılarından biri olan yol konusunda da büyük ilerleme sağladıklarını vurgulayan Doğramacı, şunları kaydetti: "Bu sene 30 kilometre beton asfalt yaptık. Türkiye`de en uzun beton asfalt çalışmasını Yüksekova`da gerçekleştirdik. Kaldırımlarımızı yapıyoruz. Şehir içi aydınlatma çalışmamız var. İpekyolu üzerinde 13 kilometre yürüyüş parkuru, kaldırım ve peyzaj çalışması başlatıyoruz. Belki de Yüksekovalıların en çok sevineceği konulardan biri, şehrimizin içinden geçen derede, iki tarafında da rekreasyon çalışması yapılıyor. İçişleri ile Tarım ve Orman bakanlıklarımızın ciddi katkılarıyla şehrimizi güzelleştiriyoruz. Projelerimizi hazırlayıp sunduk. Çalışmalarımızın tamamlanmasıyla Yüksekova başka bir şehir olacak."
Yükleniyor lütfen bekleyiniz