Başiskele ilçesine bağlı Yuvacık mevkiinde bulunan işletme sahipleri Enes ve Minel Kılıç çifti, ağaç kovuğunda yavru sincap buldu.
Yabani sincap, ailenin kendisini ormana bırakmasına rağmen geri döndü.
Bir an olsun işletmeden ayrılmayan sincabı, Enes ve Minel çifti beslemeye karar verdi.
İkiliyi ebeveyni gibi gören 1 aylık yavru sincap "Alvin" sahiplerine oldukça bağlı bir şekilde, ceplerinde ve şapkalarında uyuyor.
Boğazına düşkünlüğüyle dikkat çeken Alvin’in favori lezzetleri ise çikolata ve patates cipsi.
Ağaç kovuğunda sincabı bulduktan sonra annesini bulamadıkları için beslemeye karar veren Enes Kılıç, veterinere götürdüklerini ve sağlığında da bir sıkıntı olmadığını söyledi.
Çikolata ve cipse bayılıyor
"Çikolata ve cipse bayılıyor"
Sincabın beslenme şeklinden ve doğaya dönmek yerine kendileriyle kalmayı tercih ettiğinden bahseden Kılıç, "Genelde çerezle besleniyor ama ağırlıklı olarak Antep fıstığını çok seviyor. Onun haricinde çikolata ve cipse bayılıyor. Çikolata ve cipsi ödüllendirmek için ara ara veriyoruz. Çay da çay içiyor. Her zaman evde durmuyor. Genelde güzel havalarda işletmemize getiriyoruz. Hatta burada doğaya salmayı da birkaç defa denedik. Onu saldık ama çimlerde biraz koşturduktan sonra bize geri döndüğünü gördük. O da bize alıştı. Herhalde o da doğaya dönmek istemiyor ama biraz daha büyüyünce tekrardan deneyeceğiz. Kendi tercihine bırakacağız" dedi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz