1. Yağ yakan salatalık suyu
1. Yağ yakan salatalık suyu
Malzemeler: 1 salatalık, 1 demet maydanoz, 1 limon, 1 YK rendelenmiş zencefil, 1 YK aloe vera suyu, 1/2 bardak su. Nasıl yapılır: Malzemeleri mutfak robotundan gecirerek bir meyve suyu haline getirin. 1 ay boyunca her akşam yatmadan önce içebilirsiniz. Daha sonra 1 hafta ara verip tekrar devam edebilirsiniz.
2. Taze salatalık ve misket limonu suyu
2. Taze salatalık ve misket limonu suyu
Malzemeler: 1 misket limonu, 2 salatalık, 1 büyük portakal, arzu ettiğiniz kadar bal, arzu ettiğiniz kadar nane, 1 lt içme suyu. Nasıl yapılır: Salatalıklardan birinin suyunu çıkartın, diğerini ise dilimleyin. Portakalın ve misket limonun suyunu sıkın. Büyük bir sürahide bütün malzemeleri birleştirin, üzerine suyu ekleyin ve taze nane ile süsleyin.
3. Mis gibi armut ve adaçayı
3. Mis gibi armut ve adaçayı
Malzemeler: 10 taze adaçayı yaprağı, 1 misket limonu, 250 ml armut suyu, 250 ml soda, 1 armut, buz. Nasıl yapılır: Misket limonunu dilimleyin, armutu küp küp doğrayın ve bir sürahiye koyun. Adaçayı yapraklarını da bir çatal yardımıyla ezdikten sonra malzemelere ekleyin. Buzu, armut suyunu ve sodayı ekledikten sonra içeceğiniz hazır.
4. Anason ve tarçınlı taze greyfurt suyu
4. Anason ve tarçınlı taze greyfurt suyu
Malzemeler: 500 ml taze greyfurt suyu, 500 ml soda, 1 bardak su, 2 adet tarçın çubuğu, 1 yıldız anason, taze nane, buz, şeker. Nasıl yapılır: Şeker, su ve tarçını bir tencereye koyun ve bir şurup yapın. Şeker eriyene kadar 5-10 dk kadar pişirin ve soğumaya bırakın. Geri kalan malzemeleri bir sürahide birleştirin, naneyi ve yıldız anasonu süslemek için kullanın.
5. Basit ama etkili limonata
5. Basit ama etkili limonata
Malzemeler: 5 adet limon, 1 lt soda, taze nane, buz. Nasıl yapılır: 4 adet limonun suyunu sıkın, diğer limonu ise dilimleyin. Malzemeleri bir sürahide birleştirin, buz ve naneyi ekleyin. İçeceğiniz hazır!
6. Zencefil ve nane şuruplu misket limonu suyu
6. Zencefil ve nane şuruplu misket limonu suyu
Malzemeler: 4 misket limonu, arzu ettiğiniz kadar zencefil, nane, 1 lt soda, 1/2 bardak su, buz, şeker. Nasıl yapılır: Misket limonlarının suyunu sıkın. Şeker ve yarım bardak suyu bir tavada eritin ve üzerine zencefili ekleyin. Kaynamaya başladığında ateşten alın. Soğuduktan sonra üzerine limon suyunu, sodayı ve buzu ekleyin. Nane ve limon dilimleri ile süsleyin.
7. Limonlu, naneli detoks elma içeceği
7. Limonlu, naneli detoks elma içeceği
Malzemeler: 1 lt taze elma suyu, nane, 100 ml limon suyu, 1 limon, buz. Nasıl yapılır: Limonu dilimleyin. Bütün malzemeleri bir sürahide bir araya getirin. Elmalı içeceğiniz hazır.
8. Kırmızı biber ve salatalık mucizesi
8. Kırmızı biber ve salatalık mucizesi
Malzemeler: 1 lt su, arzu ettiğiniz kadar şeker, 3 salatalık, 1 büyük tatlı kırmızı biber, 1 misket limonu, 3 limon, taze nane, buz. Nasıl yapılır: Biberi ve iki salatalığı dilimleyin, pişirmeden 1 saat önce üzerine şekeri ekleyip beklemeye bırakın. Son bir salatalığı ve 1 limonu doğrayın. Misket limonunun kabuğunu rendeleyin, ve ayrı bir kaba suyunu sıkın. Daha sonra üzerine iki limonun suyunu sıkın. Nane yapraklarını sürahiye koyun. Misket limonu kabuğu rendesini, limon dilimlerini, salatalık ve biberleri de ekleyin. Sıktığınız bütün suları, içme suyunu ve buzu da ekleyin. Süslemek için misket limonu dilimleri ya da nane kullanabilirsiniz.
9. Tatlı rüyalar görmenize sebep olacak ananas suyu
9. Tatlı rüyalar görmenize sebep olacak ananas suyu
Malzemeler: 1 lt soda, 1 limon, 1 teneke kutuda ananas (suyunu da kullanacağız), nane. Nasıl yapılır: Suyu bir tencerede arzu ettiğiniz kadar şeker ile birlikte kaynatın. Limonun kabuğunu rendeleyin ve suyunu sıkın. Su hala sıcakken içine limon kabuğu rendesini ekleyin. Su soğuduktan sonra bir süzgeçten geçirerek sürahiye geçirin. Limon ve ananas sularını da ekleyin. Ananasları doğrayıp içeceğe ekleyin. Buzdolabında bekletip soğuk olarak tüketebilirsiniz.
10. Misket limonu ve çileğin dostluğu bir harika!
10. Misket limonu ve çileğin dostluğu bir harika!
Malzemeler: 1/2 limon, 1/2 misket limonu, taze nane, çilek, 1 lt soda, 100 ml sıcak su, buz. Nasıl yapılır: Misket limonunu ve limonu bir sürahite sıkın ve kabuklarını da içine atın. Çilekleri ve naneyi ekleyin. Üzerine sıcak su ekleyin ve bir süre aromaların çıkmasını bekleyin. Daha sonra kabukları alın ve soğumaya bırakın. Sodayı ve buzu ekleyin. Misket limonu dilimleri ile süsleyebilirsiniz.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz