Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğüne bağlı Eskişehir`deki uçak parçaları imalathanesinde metal kalıpçısı çalışarak emekli olan 56 yaşındaki Küçük, havacılık sevgisiyle kurduğu atölyesinde uçak maketleri yapmaya başladı.
Levent ustanın, kardeşi Haluk Kadri Küçük`ün (52) de yardımıyla yaptığı F-16 ve F-4 savaş uçakları, KT-1 ve T-38 eğitim uçakları ile Kurtuluş Savaşı sırasında 1921 yılında Sivrihisar halkının kendi aralarında topladığı parayla orduya hediye ettiği "Sivrihisar Tayyaresi"nin maketleri gerçeğini aratmıyor.
Fabrikada yaptığı maketlerin emekli olanlara anı olarak verildiğini anlatan Küçük, şöyle konuştu: "Hava üslerinden gelen talepler üzerine maket uçakları yapıyoruz. Bazen şahsa özel uçakları da yapıyoruz. Uçak maketleri unutulmaz bir hediye oluyor. Yaptığımız maket uçaklar ilgi görüyor. Havacılığı sevdiğim için maket uçaklar yapmak beni rahatlatıyor. Bir maketi mümkün olduğunca kusursuz yapmaya çalışıyorum. Maket uçağı önce kendim beğenmeliyim ki isteyen kişiye göndereyim."
Yükleniyor lütfen bekleyiniz