Bu yıl 21`incisi düzenlenecek Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali, hava sporlarının farklı branşlarındaki en iyi akrobasi pilotlarını Muğla`nın Fethiye ilçesinde bir araya getirecek.
Fethiye Belediyesi öncülüğünde, sivil toplum kuruluşlarının destekleriyle düzenlenecek festival, her yıl dünyanın en iyi akrobasi pilotlarına ev sahipliği yapıyor.
Kuş adam, base jump ve yamaç paraşütü branşlarındaki pilotlar, 20-24 Ekim`de gerçekleştirilecek festivalde izleyenleri heyecanlandıracak gösteriler sunacak.
60 ülkeden 2 bin sporcunun katılması bekleniyor
60 ülkeden 2 bin sporcunun katılması bekleniyor
​​​​​​​​​​​​​​Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, AA muhabirine festivale yaklaşık 60 ülkeden 2 bin sporcunun katılmasını beklediklerini söyledi.
Etkinlikte gökyüzünde birçok akrobasi gösterisinin yapılacağını aktaran Karaca, "Fethiye ve bölgemizi daha fazla tanıtabilmek için bu tür aktiviteleri yapıyoruz. Festivalin son gününde Türk Yıldızları gösteri sunacak. Birinci amacımız tanıtım, ikinci amacımız da bölgedeki konaklama tesislerimiz ve esnafımızın hareketliliğini ekim sonuna kadar sağlamak. Etkinlik, turizm sezonunun sonunda can suyu oluyor." ifadesini kullandı.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz