Van`ın Muradiye ilçesinde yaşayan 12 yaşındaki Zeliha Bulut`a, evinde gönüllü olarak ders veren öğretmenler Zeliha`nın sınıf isteğine kayıtsız kalamadı.
Sınıfta ders işlemek istediğini söyleyen Bulut`un isteğini İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okul idaresi ve Kızılay yetkililerine ileten Öğretmen Sevgi Özka, Bulut`un odasını sınıfa dönüştürmeye karar verdi.
Kızılay görevlileriyle beraber Bulut`un evine giden Özka, odaya sıra, öğretmen masası, Atatürk köşesi, yazı tahtası gibi sınıfta bulunması gereken araçlarla donatarak, Türk bayraklarıyla süsledi.
Odayı sınıfa dönüştüren Özka, öğrencisinin arkadaşlarıyla birlikte derse katılmasını sağlayarak, Bulut`un hayalini gerçekleştirdi.
Kızılay gönüllüleri, Bulut`un eskiyen tekerlekli sandalyesini yenisiyle değiştirdi.
Haftanın 2 günü sınıf arkadaşlarıyla olacak
"Haftanın 2 günü sınıf arkadaşlarıyla olacak"
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay gönüllülerine teşekkür eden Özka, "Arkadaşlarıyla sınıf ortamında ders işlemenin hayalini kurduğunu anlatıyordu. Biz de aldığımız desteklerle öğrencimizin hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün 2 sınıf arkadaşı ile sınıf ortamında ders işledi. Bundan sonra haftanın 2 günü Zeliha sınıf arkadaşları ile birlikte evde eğitim görecek. Onu mutlu görünce biz de çok mutlu olduk" dedi.
Okula gitme hayali kurduğunu belirten Zeliha Bulut, "Okulda ders çalışmak istiyordum. Artık bir sınıfım var arkadaşımla birlikte ders işleyebileceğim. Çok mutluyum. Bana sürpriz yapan öğretmenlerime ve herkese teşekkür ederim" dedi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz