Emekli astsubay, milli binici ve antrenör Metin Çakır`ın kurduğu atlı spor kulübünce Bursa`daki Uluabat Gölü`nün kıyısında dizlerine kadar suya girebilen atlarla yapılan gezintiler, ilgi görüyor.
Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayında uzun süre görev yapıp emekliye ayrılan Çakır, kurduğu Nilüfer Atlı Spor Kulübü ile at sevgisini hem kendisi hem ziyaretçileri için canlı tutuyor.
Nilüfer ilçesi Akçalar Mahallesi`nde binicilik sporuyla uğraşanların antrenmanlarını yapabildiği ve ziyaretçilerin ata binebildiği tesisler, özellikle Uluabat Gölü Havzası`nda düzenlenen atlı gezinti turlarıyla öne çıkıyor. Yaklaşık 40 dakika süren ve ister tek başına ister grupla çıkılabilen "Atlı Safari Turu"nda ziyaretçiler, göl kıyısında atla gezintinin keyfini çıkarıyor.
Turun bir bölümünde atlarla yaklaşık 1 metre derinliğe kadar göl sularının içine giren biniciler, doğal yaşamı at üstünde gözlemleyip manzaranın tadına varıyor.
Grubun büyüklüğüne göre bir ya da iki rehberle çıkılan turlarda, özel eğitilmiş atlarla hem güvenli hem de eğlenceli vakit geçirilebiliyor.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz