Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda Sağlık Bakanlığınca belirlenen "Kovid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi" kapsamında aşılama süreci devam ediyor.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dünkü Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, 2 doz aşı olmuş 50 yaş ve üzeri vatandaşlar ile sağlık çalışanlarının bugünden itibaren 3. doz aşılarını olmak üzere randevu alabileceklerini bildirmişti.
Trakya`da, yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında sağlık çalışanları başta olmak üzere 50 yaş ve üzerindekilere 3. doz aşı uygulanmasına başlandı.
Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ`da randevularını alarak sağlık kuruluşlarına giden vatandaşlar, hastanelerde ve aile sağlığı merkezlerinde aşılarını oluyor. Vatandaşlar, aşılama merkezinde zaman zaman yoğunluk oluşturuyor.
Kırklareli
Kırklareli
Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Sevgi Özyüksel yaptığı açıklamada, üçüncü doz aşı hakkının tanınmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi.
Hakkın tanınmasıyla hemen aşısını olduğunu ifade eden Özyüksel, "Üçüncü dozun çıkması çok güzel bir şey bunu bekliyorduk zaten. Çünkü artık yaz aylarına geldik ve yorulduk. Şimdi daha güvenli hissediyorum." diye konuştu.
Vatandaşlardan İlke Karaçam ise 3. doz aşı ile artık daha güvende hissettiğini kaydetti.
Aşı uygulanan sağlık çalışanı Esra Kaplan da herkesi aşı olmaya davet etti.
Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesinde aşısını olan 65 yaşındaki Necati Kor da fedakar sağlık çalışanlarına teşekkür ederek, toplumal bağışıklık için herkesi aşılanmaya çağırdı.
Hemşire Yeliz Parti de toplumsal bağışıklığın önemine vurgu yaparak, vatandaşları aşı olmaya davet etti.
Aşılamanın başladığı tarihten bugüne kadar Edirne`de 365 bin 42, Kırklareli`nde 311 bin 15, Tekirdağ`da ise 739 bin 864 doz aşı yapıldı.
Denizli
Denizli
Denizli`de, yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında sağlık çalışanları ile 50 yaş ve üzerindekilere 3. doz aşı uygulanmasına başlandı.
İstanbul
İstanbul
İstanbul`da, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında sağlık çalışanları ile 50 yaş ve üzerindeki vatandaşlara, 3. doz aşı uygulanmaya başladı. Bu kapsamda Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi`nde 50 yaş üstü vatandaşlar ve sağlık personeline, 3. doz aşı uygulandı.
İzmir
İzmir
İzmir`de, yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında sağlık çalışanları ile 50 yaş ve üzerindekilere 3. doz aşı uygulanmasına başlandı.
Trabzon
Trabzon
Trabzon`da, yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında sağlık çalışanları başta olmak üzere 50 yaş ve üzerindekilere 3. doz aşı uygulanmasına başlandı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz