Türkiye`nin toplam traktör ihracatının yüzde 90`ını gerçekleştiren TürkTraktör`ün Genel Müdürü Aykut Özüner, TürkTraktör`ün 2013`te iş makineleri alanına giriş yaptığını söyledi.
Geniş bir ürün yelpazeleri olduğunu anlatan Özüner, ekskavatörden mini ekskavatöre, kazıcı yükleyiciden telehandlere kadar birçok ürünleri bulunduğunu vurguladı.
İş makinelerindeki büyüme hızımızı artırmak istiyoruz
"İş makinelerindeki büyüme hızımızı artırmak istiyoruz"
Özüner, bu senenin başında ise iş makineleri pazarının yüzde 35`ini temsil eden segmentteki kazıcı yükleyicilerin üretimine başladıklarını belirterek, şöyle konuştu: "Ocak ayında bununla ilgili aktivite de yaptık. Bütün hedefimiz; traktörde olduğu gibi yıllar içerisinde iş makinelerinde de pazar payımızı ve yerlilik oranımızı artırmak. Bugün itibarıyla daha yeni üretime başlamış olmamıza rağmen kazıcı yükleyicide yüzde 50`nin üzerinde bir yerlilik oranımız var. Özellikle yerli üretime başlayarak iş makinelerindeki büyüme hızımızı artırmak istiyoruz. Yerlilik oranımızı daha da artırmak istiyoruz. Bütün hedefimiz iş makineleri sektöründe de traktörde yıllar itibarıyla nasıl başarıyı yakaladıysak o başarıya ulaşmak. O nedenle 2020 yılı bizim için iş makinelerinde üretime başladığımız yıl olarak çok önemli bir yıl."
Fotoğraf: AA
Fotoğraf: AA
Yükleniyor lütfen bekleyiniz