Şile Ağva`da yaklaşık 100 dönüm arazinin 40 dönümünde oluşturulan Türkiye`nin ilk "mısır labirenti (Corn Maze)" ile eğlence ve aksiyon dolu birçok etkinliğin yeni adresi olma hedefleniyor.
Yenilikçi tarım ve turizm projelerinden biri olarak anılan "mısır labirenti", Kanada, ABD ve Polonya gibi birçok ülkenin ardından artık Türkiye`de de hizmet verecek.
Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, İstanbul Kalkınma Ajansı, Şile Kaymakamlığı ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından da desteklenen labirente gelen ziyaretçiler, boyları 3 metreyi bulan mısırlar arasında kaybolarak yollarını bulmaya çalışacak. Ziyaretçiler, aynı zamanda gezme ve fotoğraf çekme fırsatı da elde edecek.
Mısır labirenti, açık hava etkinliği olması ve bölümlere ayrılan alanlarının bulunması nedeniyle yeni tip koronavirüs (COVID19) sürecinde de tercih edilebilecek aktiviteler arasında yer alıyor.
Arazide, bal kabağı ve ayçiçeği tarlaları ile salıncaklar, çocuk oyun ve gezi parkurları, gençler için korku labirenti, yemek workshopları ve yeme-içme alanları da bulunuyor.
Her yaştan ziyaretçi için özgün bir deneyim vadeden etkinlik alanı, 28 Ağustos`ta yapılacak açılışın ardından 7 Kasım`a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz