Türkiye Atletizm Federasyonu Başkan Vekili Mustafa Yasin Taş, salgın nedeniyle birçok ulusal ve uluslararası organizasyonun iptal edildiğine dikkat çekti.
Gereken tedbirleri alarak organizasyonları düzenlemeye karar verdiklerini, temmuz ayından bu yana dördüncü şampiyonanın organize edildiğini aktaran Taş, "Bu bizim için çok önemliydi. Çünkü pandemi sürecinde birçok faaliyet askıya alınıp ertelenmesine rağmen hayat da devam ediyor" dedi.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise ülkenin değişik şehirlerinden genç atletleri kentte ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti.
Kentte ulusal ve uluslararası yarışlar yapılmasını istediklerini belirten Zolan, şöyle konuştu: "Birçok spor tesisimiz var. Denizli`deki bu gelişim ve güzellik, federasyonumuz tarafından da tercih edilebilir hale geldi. Geleneksel Türk Spor Oyunları Kompleksi`mizde uluslararası müsabaka yapacak pistlerimiz de var. Dünyada eşi benzeri olmayan Pamukkale`nin yanı başında böyle bir yarışma düzenleniyor."
Branşlarında dereceye giren sporculara madalyaları ve ödülleri, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkan Vekili Taş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan ve İl Jandarma Komutanı Albay Veysel Yanık tarafından verildi.
Fotoğraf: AA
Fotoğraf: AA
Yükleniyor lütfen bekleyiniz