Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi yerleşkesinde Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes programına katıldı.
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi yerleşkesinde "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" programına katıldı.
Programa Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay (sağ3) , Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank (sağ2), Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk (sol2) , Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli (sol4) ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da (ortada) katıldı.
11 milyon fidan hedefiyle yola çıkmışken 14 milyon fidan diktik
"11 milyon fidan hedefiyle yola çıkmışken 14 milyon fidan diktik"
Geçen sene aldığımız bir kararla 11 Kasım`ı Milli Ağaçlandırma Günü ilan ettik. Yine geçen yıl evlatlarımıza daha güzel bir Türkiye bırakmak idealiyle 11 milyon fidan diktik. İnsanlarımız fidan dikme bölgelerine giderek bu seferberliğe gönülden sahip çıktı. Böylece 11 milyon fidan hedefiyle yola çıkmışken 14 milyon fidan diktik.
PKK`lı teröristlerin yaktıkları ormandan hiç bahsetmiyorlar
"PKK`lı teröristlerin yaktıkları ormandan hiç bahsetmiyorlar"
Gezi olaylarında güya çevre adına sokakları yakanlar, esnafın malını yağmalayanlar, fidan dikimi seferberliğimizi kötüleme yarışına girdi. Bizi haksızca eleştirenler PKK`lı teröristlerin yaktıkları ormandan hiç bahsetmiyor. Bölücü örgütün çevre terörünü ağızlarına almıyorlar. Bunlar çıktılar kasım ayında fidan mı dikilir dediler. Cehaletleri gün yüzüne çıkınca 11 milyon fidanın 9 milyonu kurur dediler. Her iddialarında olduğu gibi bunda da çuvalladılar. Kalbi nefretle kuruyanlara inat geçen sene diktiğimiz fidanların hemen hepsi bu yıl boy veriyor, filiz veriyor.
Fidan dikme seferberliğimiz dalga dalga diğer ülkelere yayılıyor
"Fidan dikme seferberliğimiz dalga dalga diğer ülkelere yayılıyor"
Fidan dikme seferberliğimiz dalga dalga diğer ülkelere yayılıyor. Bu projeye 30`a yakın ülke destek veriyor. 4 kardeş ülkede az sonra fidan dikimi gerçekleştirilecek. Fidan dikimini bir memleket meselesi olarak gören milletime şukranlarımı sunuyorum. Fidanların dikiminde, bakımında, muhafazasında emeği geçen tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum.
Program sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan ağaç dikti ve can suyu verdi.
Program sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan ağaç dikti ve can suyu verdi.
Erzurum
Erzurum
Erzurum`daki Palandöken Dağı`nda, Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyası çerçevesinde saat 11.11`de fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.
Erzurum
Erzurum
Erzurum
Erzurum
Erzurum
Erzurum
Van
Van
Türkiye`de "Milli Ağaçlandırma Bayramı" kapsamında Van, Hakkari, Bitlis ve Muş`ta binlerce fidan dikildi.
Van
Van
Antalya
Antalya
Tarım ve Orman Bakanlığınca Türkiye genelinde gerçekleştirilen Milli Ağaçlandırma Günü "11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan, Yarın Nefes" programı çerçevesinde Antalya`da fidanlar toprakla buluştu.
Antalya
Antalya
Antalya
Antalya
Antalya
Antalya
Antalya
Antalya
Antalya
Antalya
Malatya
Malatya
Milli Ağaçlandırma Günü "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" Programı kapsamında Malatya`da 150 bin fidan toprakla buluştu.
Malatya
Malatya
Muğla
Muğla
Muğla’nın Fethiye ilçesinde fidanlar toprakla buluşturuldu.
Muğla
Muğla
Sivas
Sivas
Milli Ağaçlandırma Günü "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" Programı kapsamında Sivas`ta binlerce fidan toprakla buluştu.
Sivas
Sivas
Sivas
Sivas
Sivas
Sivas
Muş
Muş
Muş`ta "Milli Ağaçlandırma Bayramı" kapsamında binlerce fidan toprakla buluşturuldu.
Muş
Muş
Muş
Muş
Muş
Muş
Gaziantep
Gaziantep
"Milli Ağaçlandırma Günü "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" Programı kapsamında Gaziantep`te Şahinbey Belediyesi tarafından verilen 15 bin zeytin ve Antep Fıstığı fidesi toprakla buluştu.
Gaziantep
Gaziantep
Gaziantep
Gaziantep
Yükleniyor lütfen bekleyiniz