Tek kadınlar, tek erkekler, çift kadınlar, çift erkekler ve karışık çiftler kategorilerinde yarışılan şampiyona, 26 Aralık Pazar gününe kadar sürecek.
Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, yaptığı açıklamada, şampiyonaya katılan tüm kulüplere ve sporculara başarılar diledi.
Organizasyona yoğun bir katılımın olduğunun altını çizen Özmekik, "Şampiyonada 683 badmintoncu mücadele ediyor. Pandemi sürecinde en yüksek katılım sağlanan Türkiye Şampiyonası. Pandemiden önce sadece 19 yaş altında Türkiye Şampiyonası yapabilmiştik. 2021 yılında Türkiye Şampiyonalarına yeniden başladık. 13-18 Aralık`ta 13 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası`na 500 civarında sporcu katıldı. Bu hafta katılım sayısı daha da yüksek" dedi.
 Kadromuzu revize edeceğiz
"Kadromuzu revize edeceğiz"
Özmekik, Türkiye Şampiyonası, 2024 Paris Olimpiyatları havuzunda yer alacak sporcuları belirlemek için bir kriter olacağını anlattı: "Türkiye Şampiyonası`ndan sonra milli takım seçmeleri yapacağız. Büyükler Avrupa Kadınlar Takım Şampiyonası`na katılım düşünüyorduk ancak sporcularımızın bir kısmı sakat. Dolayısıyla Türkiye Şampiyonası sürecinde Avrupa Takım Şampiyonası`na katılımı teknik kurul ve yönetim olarak değerlendireceğiz. Amacımız daha fazla kota puanı alabileceğimiz turnuvalara sporcularımızı göndermek.”
Ocak ayı sonunda Ukrayna`da International Challenge müsabakasına katılmak istediklerine değinen Özmekik, “Bütçe belirlendikten sonra hedeflerimizi revize edeceğiz. Tek kadınlar, tek erkekler ve çift kadınlarda 2024 Paris Olimpiyatları`na kota almayı hedefliyoruz. Bakanlığımızın vereceği bütçeye göre en fazla kota alma şansımız olan tek kadınlar, tek erkekler ve sırasıyla çift kadınlarda sporcu kadromuzu revize edeceğiz" diyor.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz