Türk Kızılay Afganistan Delegasyon Başkanı Ferit Ahmet Ziya, Kabil ve ülke genelindeki yardım çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.
Ziya, "Afganistan`da yönetimin değişmesinden bu yana 220 ton gıda yardımı gerçekleştirdik. Şu an Kabil`in Şirhur ilçesi PD-7 bölgesinde Afgan Kızılay ile belirlediğimiz ihtiyaç sahiplerine 14 ton gıda yardımı dağıtma çalışmasını gerçekleştiriyoruz" dedi.
Yardım çalışmalarını ilerleyen günlerde diğer kentlerde de yapmayı planladıklarını dile getiren Ziya şunları kaydetti:
Yardım çalışmalarını ilerleyen günlerde diğer kentlerde de yapmayı planladıklarını dile getiren Ziya şunları kaydetti:
"Nuristan, Gazni, Bamyan, Daykundi, Lagman, Pervan vilayetlerine de yardımlarımızı gönderdik. Toplam 142 tonluk yardım paketlerimiz, önümüzdeki hafta içerisinde dağıtılmak üzere Afgan Kızılayın depolarında bekletiliyor. Şu an ihtiyaç sahiplerini belirleme çalışmaları sürüyor. Yine Kabil`in içerisinde farklı noktalarda ihtiyaç sahiplerine yardımlarımız olacak."
Rişhor Mahallesi Muhtarı Zikrullah Seccad da Türkiye ve Türk Kızılaya yardımları için teşekkür ederek, "Afganistan`da çok yoksulluk var. İnsanlar fakirlik nedeniyle çeşitli kentlerden Kabil`e göç ediyor. İnsanların ihtiyaçlarını gidermede sizin yardımlarınız çok önemli." ifadesini kullandı.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz