Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Taşımacılık AŞ`nin COVID-19 önlemleri çerçevesinde ara verdiği seferlerine yeniden başladı. Dün 15.55`te Kars`a gitmek üzere tarihi Ankara Garı`ndan yola çıkan "Turistik Doğu Ekspresi" treni Erzincan`dan sonra Erzurum`a geldi.
Saat 18.35`te Erzurum Tren Garı`na ulaşan tren davul zurnayla karşılandı. Halk oyunları gösterisiyle karşılanan yolculara kentin yöresel lezzetlerinden cağ kebabı ve kadayıf dolması ikram edildi.
Yolcular halk oyunları ekibinin gösterisini cep telefonuyla kaydetti. Tren, yaklaşık 3 saatlik molanın ardından Kars`a hareket edecek.
Davul zurnayla karşılandılar
Davul zurnayla karşılandılar
Yolculardan Evgi İsmil Avcı, turistik trenle ilk defa yolculuk yaptığını anlattı: "Yolculuk çok güzel geçiyor, ilk olmak güzel, Erzurum`da çok güzel karşılandık. Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler gibi mekânları gezip cağ kebabı yiyeceğiz. Kesinlikle böyle gezileri herkese tavsiye ederim" dedi.
Yusuf Katırcı’da Mersin`de yaşayan Malatyalı iş insanları grubu olarak çıktıkları yolcuğun çok keyifli geçtiğini söyledi.
Erzurum`da davul zurnayla karşılandıkları için mutlu olduklarını vurgulayan Katırcı, "Mola süresince cağ kebabı yedikten sonra rehberlerin yönlendirmesiyle kenti ziyaret edeceğiz" diyor.
İş insanı Hüseyin Kış da salgın sonrası ilk defa rahat ve konforlu seyahat ettiklerini ve seferlerin yeniden başlamasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz