Konya`nın Beyşehir ilçesindeki tarihi Eşrefoğlu Camii önünden başlayan 212.6 kilometrelik etaba 169 sporcu katıldı. Konya-Konya etabında kaza geçiren Delko takımından Clement Berthet yarışa girmedi.
Turun ikinci etabı olan Konya-Konya`yı da kazanan Cavendish yine yarışı en önde tamamladı. Büyük Britanyalı sporcu yarışı 5 saat 10 dakika 34 saniyelik derecesiyle kazandı.
Üçüncü etapta Belçika`nın Alpecin Fenix takımından Belçikalı Jasper Philipsen ikinci, Belçika`nın Bingoal Pauwels Sauces WB takımından Polonyalı Stanislaw Aniolkowski üçüncü sırayı elde etti.
Turkuaz mayo yine Cavendish`te
Turkuaz mayo yine Cavendish`te
Genel klasmanda 10 saat 3 dakika 14 saniyeyle Mark Cavendish liderlini sürdürdü. Konya-Konya etabından sonra günün bir kez daha kazananı olan Cavendish, genel klasmanda birinci olduğu için Alanya-Kemer etabında turkuaz mayoyu giymeye hak kazandı.
Genel klasmanda Belçika`nın Alpecin-Fenix takımından ise Belçikalı Jasper Philipsen 8 saniye geriden ikinci, ABD`nin Rally Cycling takımından Hollandalı Arvid De Kleijn ise 10 saniye geriden üçüncü sırada yer alıyor.
4. etap Alanya-Kemer
4. etap Alanya-Kemer
56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu`nun 3. etabı Alanya-Kemer arasında yapılacak. Genellikle düz parkurda olacak turda bisikletçiler toplam 184.4 kilometre pedal çevirecek.
Karlı havadan güneşli havaya
Karlı havadan güneşli havaya
Kapadokya`da başlaması planlanan ancak yoğun kar yağışı nedeniyle burada yapılamayan ilk etaptan sonra sporcuları üçüncü etap sonunda Alanya`da oldukça sıcak bir hava karşıladı. Konya`da da soğuk havada mücadele eden sporcular, buradan karlı dağlara tırmandı. Karlı manzarayı gören sporcular birkaç saat sonra 20 derecelik sıcaklıktaki Alanya`ya indi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz