Yoğun kar yağışı nedeniyle iptal edilen Nevşehir-Kapadokya etabının yerine Konya`da telafi etabı koşuldu.
72.4 kilometrelik 1. ayak Konya-Konya etabında Mevlana Meydanı`ndan start alan 172 bisikletçi, Kozağaç Kavşağı, Konya Bilim Merkezi ve Aliya İzzetbegoviç Caddesi ile Rauf Denktaş Caddesi’nden geçerek Kültür Park`ta parkuru tamamladı.
Yarışı Rally takımından Arvid de Kleijn, 1 saat 35 dakika 38 saniyelik derecesiyle ilk sırada bitirdi.
İlk etapta Norveç`in UNO-X Pro takımından Norveçli Kristoffer Halvorsen ikinci, Fransa`nın Delko takımından Fransız Pierre Barbier ise üçüncü sırayı elde etti.
56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu`nun 1. ayak Konya-Konya etabında dereceye giren sporcular ödüllerini Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum`dan aldı.
Konya`da koşulan etabın ardından Kültür Park`ta düzenlenen ödül töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay`ın sporculara başarı diledikleri yazılı mesajları okundu.
Birinci olan Rally takımından Hollandalı Arvid de Kleijn`a ödülünü Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu takdim etti.
İkinci olan UNO-X Pro takımından Norveçli Kristoffer Halvorsen`e Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, üçüncü Fransa`nın Delko takımından Fransız Pierre Barbier`e ise Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı madalyalarını verdi.
En iyi sprinterin aldığı yeşil mayoyu De Kleijn, en iyi tırmanışçının aldığı kırmızı mayoyu Abloc takımından Hollandalı Ivar Slik, Türkiye güzelliklerini temsil eden beyaz mayoyu ise Bingoal Pauwels Sauces takımından Belçikalı Sean de Bie aldı.
Bu isimlere ödüllerini Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı verdi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz