TRT Spor Yıldız kanalı, Ankara Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi`nde düzenlenen törenle tanıtıldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi`nde düzenlenen TRT Spor Yıldız Tanıtım Programı`na katıldı.
Törende konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, test yayınlarını tamamlayan TRT Spor 2`nin bundan sonra yayın hayatına TRT Spor Yıldız ile devam edeceğini söyledi.
Kurumsal kimliği ve ekran görselleri de yenilendi
"Kurumsal kimliği ve ekran görselleri de yenilendi"
Televizyon kanalının adıyla beraber kurumsal kimliği ve ekran görsellerinin de yenilendiğini dile getiren Erdoğan, "Rengini ve ruhunu olimpiyatlardan alan, sporun her rengini 7’den 70’e sporseverlerimizle buluşturacak olan TRT Spor Yıldız kanalımızın ülkemize, milletimize ve özellikle gençliğimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
Pek çok branşta spor müsabakalarını izleyicisiyle buluşturacak
"Pek çok branşta spor müsabakalarını izleyicisiyle buluşturacak"
Dünya Atletizm Şampiyonasının yayını vesilesiyle 2019`dan beri test yayınlarını sürdüren kanalın artık basketboldan voleybola, güreşten boksa kadar pek çok branşta spor müsabakalarını izleyicisiyle buluşturacağını kaydeden Erdoğan, "Yeni kanalımızın engellilerin spor müsabakalarına da ayrıca yer verecek olmasını da takdirle karşılıyorum. Bu güzel hizmetin hayata geçmesinde emeği olan herkesi tebrik ediyorum. Sporun yaygınlaştırılmasına yönelik her çabayı olduğu gibi bu gayreti de destekliyor, emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.
İbrahim Eren: TRT Spor Yıldız kanalımızla gençlerimizin hayallerini gerçekleştireceğiz
İbrahim Eren: TRT Spor Yıldız kanalımızla gençlerimizin hayallerini gerçekleştireceğiz
TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren, TRT Spor Yıldız kanalında futbol dışındaki spor branşlarının da ekrana taşınacağını aktararak "Gençlerimizin hayallerini hep beraber gerçekleştireceğiz" dedi.
TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren, yeni spor kanalında futbol dışındaki spor branşlarının da ekrana taşınacağını açıkladı.
Merkezine insanı alan yayıncılık anlayışını benimsiyoruz
"Merkezine insanı alan yayıncılık anlayışını benimsiyoruz"
İbrahim Eren konuşmasını şöyle sürdürdü: "Merkezine insanı ve insana ait değerler bütününü alan yayıncılık anlayışımızla TRT`yi küresel bir marka haline getiriyoruz. Bu yayıncılık anlayışımızı da `Özü Sözü İnsan` diyerek ifade ediyoruz. Böyle anlamlı bir günde bizi bir araya getiren TRT Spor Yıldız kanalımızda da aynı anlayışı benimsiyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yaptığımız çalışmalar ve araştırmalar neticesinde futbol dışındaki branşların yer alacağı bir kanalın ihtiyaç olduğunu ortaya çıkardık. TRT Spor Yıldız sayesinde çocuklarımıza, gençlerimize ilham oluyor, onlarla beraber hayal kuruyor ve o hayalleri hep beraber gerçekleştireceğimize de inanıyoruz."
Yükleniyor lütfen bekleyiniz