EDİRNE
EDİRNE
Balkanlar`dan gelen yağışlı havanın etkisine giren Trakya`da fırtına ve kar yağışı sona erdi. Bölgede soğuk hava etkili olmaya başladı.
Edirne`de sabah işe giden kent sakinleri bazı yerlerde buzlanma nedeniyle yürümekte zorluk çekti.
Belediye ekipleri ana arterlerde tuzlama çalışması yaptı.
Hava sıcaklığının sıfırın altında 5 derece olduğu ilde trafik ekipleri sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.
Kent genelinde buzlanma nedeniyle hasarlı trafik kazaları meydana geldi.
Balık tutmaktan vazgeçmediler
Balık tutmaktan vazgeçmediler
Tunca Nehri kenarına gelen bazı vatandaşlar, aşırı soğuğa rağmen balık tutmaya devam etti. Kent sakinlerinden Mahir Arslan, havanın çok soğuk olduğunu fakat hobisinden vazgeçmediğini söyledi. Edirne`nin kuru ayazının meşhur olduğunu belirten Arslan, "Hava gerçekten bugün çok soğuk. Ayak uçlarımıza kadar üşüsek de balık tutmaktan vazgeçmedik." dedi.
KIRKLARELİ
KIRKLARELİ
Kırklareli`nin yüksek kesimlerinde bir süredir devam eden kar ve fırtına etkisini yitirdi.
Karayolları ile İl Özel İdaresi ekipleri Demirköy ve Kofçaz ilçeleri ile Bulgaristan`a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı`nda buzlanmaya karşı çalışmalarını sürdürüyor. Hava sıcaklığının sıfırın altında 7 derece olduğu kentte zaman zaman yollarda buzlanmalar oluşuyor.
Soğuk hava nedeniyle süs havuzları ile Karahıdır Göleti kısmen buz tuttu.
TEKİRDAĞ
TEKİRDAĞ
Hava sıcaklığının sıfırın altında 3 derece ölçüldüğü Tekirdağ`da belediye ve Karayolları ekipleri yollarda tuzlama, kar küreme ve yol açma çalışmaları yapıyor.
Hayrabolu ilçesinde Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekibi, diyaliz hastalarını Devlet Hastanesindeki diyaliz ünitesine getirdi. Hastanede tedavi gördükten sonra ekiplerce yeniden evlerine bırakılan hastalar, sağlık çalışanlarına teşekkür etti.
Kızılay Tekirdağ Şubesi ekipleri de olumsuz hava koşulları nedeniyle araçlarıyla yolda kalan vatandaşlara su, çay, salep, kahve, meyve suyu, kek, bisküvi ve çorba dağıttı.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz