Arslan`ın yolu, yaklaşık bir yıl önce çevredeki esnafın "Köpük" adını verdiği sokak köpeği ile kesişti.
Yanına gelince su ve yiyecek verdiği köpek, Arslan`ın o günden sonra mesai saatleri içindeki en sadık arkadaşı oldu.
Polis memuru Halis Arslan, Köpük ile dostluklarının çok özel olduğunu söyledi.
Her gün yanına gelen Köpük`ü görmediğinde gözlerinin onu aradığını ifade eden Arslan, "Sabah işe geldiğimde beni aracımı park ettiğim yerde bekliyor. Gün boyu yanımdan ayrılmıyor." dedi.
Arslan, sabah ve öğle saatlerinde yemek yerken Köpük`ün de karnını doyurduğunu belirterek, "Kendi ihtiyacım olmasa bile veya görev icabı kavşaktan ayrılamasam da gözüm hep onda. Mutlaka onu doyurmalıyım. Kısa süre de olsa mesaiye ara verip Köpük`ü doyuruyorum." diye konuştu.
Dört gün ayrı kaldık, hiçbir şey yememiş
"Dört gün ayrı kaldık, hiçbir şey yememiş"
Rahatsızlanan köpeğin bir süre Sinop Belediyesine ait barınakta kaldığını söyleyen Arslan, şunları aktardı: "Son zamanlarda biraz rahatsızlanmıştı. Barınağa aldırdık, sağ olsunlar güzel bir şekilde tedavisi yapıldı. Yalnız Köpük`ün orada kaldığı dört gün süresince hiçbir şey yemediğini öğrendim. Aşırı üzüldüm. `Böyle olmaz Köpük`ü tekrar yanıma getirin` dedim. Geldiğinde çok zayıflamıştı. Şimdi buluştuk, tekrar beraber görev yapmaya devam ediyoruz."
Esnaf Aynur Arslan da "Bizim de bir süredir dikkatimizi çekiyor. Halis Bey`i zaten biliyoruz, uzun süredir burada görev yapıyor. Şimdi Köpük ile görüyoruz devamlı ve çok mutlu oluyoruz. Dışarıdan bakınca çok güzel bir dostluk görüntüsü." dedi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz