Togg, 27 Aralık 2019`da gerçekleştirdiği "Yeniliğe Yolculuk" buluşmasından bu yana aldığı mesafeyi ve 2022 yılı hedeflerini Bursa`nın Gemlik ilçesindeki tesisinde yapılan toplantıda paylaştı.
Tesisteki ekipmanların yerleşmeye başladığını aktaran Karakaş, "Bu senenin sonunda istediğimiz yerde miyiz? Evet. Önümüzdeki sene ortasında tesisin ekipmanlarının kurulumu tamamlanacak" dedi.
Ağustos 2022`de deneme üretimlerinin başlayacağını aktaran Karakaş, 2023 yılında sertifikasyon işlemleri tamamlandıktan sonra da satışa başlayacaklarını söyledi.
Gemlik`te Avrupa`nın en temiz tesislerini kurduklarını ifade eden Karakaş, sayıları 240`a ulaşacak teknisyen ve operatör ihtiyacının da bölgeden sağlandığını belirtti.
Karakaş, Togg`un fiyatıyla ilgili sorulara da şöyle cevap verdi: "Rekabetçi olabileceğimizi düşünüyoruz. Biz yola çıktığımız andan itibaren 2023`te pazara girdiğimizde ülkemizde en fazla satılan C segment SUV`ların elektrikli araç olmayacağını düşündüğümüzden dolayı içten yanmalı araçlardan pazar payı almamız gerektiğini bilerek her şeyi planladık. Dolayısıyla `günümüzde eğer C segmentinde bir SUV`un rekabetçiliğiyle rekabet edebilir misiniz` diye sorarsanız `evet, rekabet edebiliriz.`"
Tedarikçilerinin yüzde 75`i Türkiye`den olan otomobil, şu an dayanıklılık ve performans testlerinden geçiyor.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz