Bakanlığın konferans salonunda, 75`i sözleşmeli muayene memuru, 720’si sözleşmeli gümrük muhafaza memuru olmak üzere 795 kişinin belirlenmesi için kura çekimi töreni düzenlendi.
Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, törende yaptığı konuşmada, gümrük memuriyetinin diğer görevlere göre zorluklarını aktardı.
Uçarmak, "Yapmanızı istediğimiz şey, kimseye ayrım yapmadan, devletin ve milletin hakkını koruyarak ortaya bir iş koymanız." ifadesini kullandı.
Bakan Yardımcısı Uçarmak`ın konuşmasının ardından 75 sözleşmeli muayene memuru ve 720 sözleşmeli gümrük muhafaza memurunun atama yapılacak yerlerinin tespitine ilişkin kura çekimine geçildi.
Personel Genel Müdürü Yahya Baba ise kura çekimi sonucu ataması yapılan adayların anında görevlerine başlayabileceği bilgisini verdi.
Kura çekiminde 795 sözleşmeli personelin ataması gerçekleştirildi.
Görev yapacakları illeri öğrenen sözleşmeli memur adayları, büyük sevinç yaşadı.
Üniversiteyi birlikte okuyan 2 arkadaş aynı kente atandı
Üniversiteyi birlikte okuyan 2 arkadaş aynı kente atandı
Öte yandan üniversiteyi birlikte okuyarak, 6 yıllık dostluk kuran 2 arkadaş, Edirne`ye atandı. Gümrük muhafaza memuru olan 2 arkadaştan Mehmet Birer, "Çok heyecan vericiydi ama bizim için sonu mutlu biten bir kura çekimi oldu. Edirne gibi güzel bir şehir çıktı. 5-6 yıldır üniversitede beraber olduğum arkadaşımla aynı yerde görev yapacağız. Çok mutluyuz" dedi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz