Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı, yerli ve milli imkanlarla geliştirilen başta insansız bomba imha araçları olmak üzere envanterinde kullandığı birçok ürünü, TEKNOFEST 2021`de sergiledi.
"Delil avcıları"ndan asayiş olaylarının aydınlatılmasında kullanılan yöntem ve cihazlar hakkında bilgi alan vatandaşlar, dijital oyun ve sanal gerçeklik teknolojisi ile hazırlanan simülasyonlarla bu alanda deneyim kazanıyor.
TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Atatürk Havalimanı`nda devam ediyor.
“Milli Kanatlar” uçuş gösterisi kapsamında Akıncı, Hürkuş, T129 Atak helikopterleri ve T-625 Gökbey helikopteri gösteri uçuşu yaptı.
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, TEKNOFEST`i ziyaret etti
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, TEKNOFEST`i ziyaret etti
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, teknoloji alanında alınan mesafelerin, atılan adımların başlangıçta çok küçük adımlar olarak ortaya çıktığını ancak daha sonra geometrik bir şekilde kendisini katlayarak büyüdüğünü söyledi.
TEKNOFEST`i ziyaret eden Şentop`a, T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar eşlik etti.
TEKNOFEST`in özellikle gençlerin, çocukların ilgisini çektiğini anlatan Şentop, "Buradaki somut bazı girişimleri, projeleri görerek ufuklarını geliştireceklerini düşünüyorum. Nitekim bazı küçük çocuklarımızla gençlerimizle sohbet etme imkanı da oldu. Hepsinin kafalarında projeleri var ama somut olarak gördüklerinde tabii daha fazla öz güven sahibi oluyorlar. Bu bakımdan çok önemli" dedi.
Fotoğraf: AA, DHA
Fotoğraf: AA, DHA
Yükleniyor lütfen bekleyiniz