TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Aslında Kıbrıs`ta yaşananlar başlı başına batı ülkelerinin, Avrupa ülkelerinin iki yüzlülüğünü, çifte standardını göstermesi bakımından çok güzel bir örnek" dedi.
Şentop, bayramlaşma ve çeşitli ziyaretler gerçekleştirmek üzere geldiği Tekirdağ`da, tedavi gördüğü Namık Kemal Üniversitesi Hastanesinde dün gece yaşamını yitiren 15 Temmuz gazisi Erdinç Süresoy`un Orta Cami`de düzenlenen cenaze törenine katıldı.
Ardından kent merkezindeki Tuna Boyu Parkı`nda bayramlaşma törenine katılan Şentop, salgının tüm dünyayı olumsuz etkilediğini söyledi.
Salgın azalınca tehdit geçmiş gibi bir gevşeme ve rehavet içerisine düşüldüğünü belirten Şentop,
Salgın azalınca tehdit geçmiş gibi bir gevşeme ve rehavet içerisine düşüldüğünü belirten Şentop,
"Gerçek öyle değil. Her gün Sağlık Bakanımız açıklıyor verileri, artış var maalesef verilerde. Kurban Bayramı`nın inşallah artışa sebep olmamasını temenni ediyoruz. Bu konuya hepimizin dikkat etmesi gerekiyor" diye konuştu.
Aşı konusunda dünyada adaletsizlik olduğunu vurgulayan Şentop, "Bazı ülkelerde kullanacağından çok aşı var. İhtiyacı olan ülkelere bunlar gönderilmiyor ya da çok kısıtlı gönderiliyor veya bazı Avrupa ülkelerinin yaptığı gibi maalesef kendilerinin faydasız gördüğü veya yan etkileri olduğunu tespit ettikleri bazı aşıları ya da kullanım tarihi az kalmış aşıları ihtiyacı olan ülkelere göndermek suretiyle bu konuda da yine adaletsiz, insafsız davrandıklarını görüyoruz. " ifadelerini kullandı.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz