Bursa
Bursa
Bursa`da, yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadelede normalleşme sürecinde 29 Mayıs`ta cuma namazıyla başlayacak.
Bursa
Bursa
Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından ibadet için kullanılacak camilerin içi, avlusu ve vatandaşların kullanabileceği alanlarda dezenfekte çalışması yapıldı.
Bursa
Bursa
Bursa
Bursa
Bursa
Bursa
Bursa
Bursa
Bursa
Bursa
Edirne
Edirne
Camilerin ibadete açılma kararının ardından Edirne Belediyesi, tüm camilerde dezenfeksiyon çalışmasına başladı.
Edirne
Edirne
Mimar Sinan`ın ustalık eseri Selimiye Camisi`nde başlatılan dezenfeksiyon çalışması, diğer tarihi camilerle devam etti.
Edirne
Edirne
Edirne
Edirne
Mardin
Mardin
Mardin`in Kızıltepe ilçesinde 29 Mayıs cuma gününden itibaren kademeli olarak ibadete açılacak 2 bin 500 kişilik tarihi Ulu Cami`nin içi ve dışı temizlendi.
Mardin
Mardin
Artukoğulları`ndan Yavlak Arslan`ın 1184`te yapımına başlattığı ve kardeşi Artuk Arslan tarafından 1204`te tamamlanan, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ibadete kapatılan tarihi Ulu Cami`de Kızıltepe Belediyesine ait 30 kişilik ekiple temizlik çalışması yapıldı.
Mardin
Mardin
İçi temizlenen ve dezenfekte edilen caminin avlusu köpüklü suyla yıkandı, çimleri biçildi ve yabani otlar temizlendi.
Mardin
Mardin
İbadete hazır hale getirilen caminin avlusunda 29 Mayıs`ta sosyal mesafe tedbirleri kapsamında maske ve seccadesini getiren bin kişi cuma namazı kılabilecek.
Mardin
Mardin
Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, ilçe genelinde halkın temiz ve hijyenik bir ortamda huzur içinde ibadetlerini yerine getirmeleri için gerekli tüm tedbirleri aldıklarını kaydetti.
Mardin
Mardin
Cami imamı Abdulğani Bilen de tarihi caminin mimari özelliklerini taşıyan dünyada 3 büyük caminin olduğunu söyledi.
Mardin
Mardin
Bilen, ilçede 7 kapalı caminin içinin ve dışının titizlikle temizlendiğini aktararak, şunları belirtti: "Tarihi Ulu Cami, 2015`te başlatılan restorasyon çalışmalarının ardından geçen yıl ibadete açıldı. Mart ayında virüs nedeniyle yeniden ibadete kapatıldı. Bu cuma günü tekrar ibadete başlanacak. Caminin içinin 2 bin 500 kişilik kapasitesi var ancak namaz cami avlusunda kılınacak. Cami avlusunda sosyal mesafe tedbirlerine uyarak 950 kişi cemaatle cuma namazı kılacak. Cuma günü yine sosyal mesafe korunarak herkes maskeli ve seccadesini getirecek, avluda namaz kılınacak. Seccade ve maskesiz kimse evinden çıkmasın. Cemaatimizi bu şekilde bekliyoruz."
Mardin
Mardin
Vatandaşlardan Hacı Mehmet Sait Davutoğlu da 2 aydır camide namaz kılamamanın hüznünü yaşadıklarını söyledi. Cuma günü Allah`ın izniyle camide namaz kılabileceklerini belirten Davutoğlu, "Allah devletimizden razı olsun. Buranın açılması bizim için çok büyük bir şeref. Yıkıyorlar, temizliyor, Allah onlardan da razı olsun. Camimiz açılıyor bundan daha güzel bir şey mi var. Şimdi camimiz açılıyor bizim için dünyaya bedel." ifadesine yer verdi.
Kocaeli
Kocaeli
Kocaeli`de, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında toplu ibadetlere kapatılan camilerin yeniden açılması için temizlik ve dezenfekte çalışması başlatıldı.
Kocaeli
Kocaeli
Kocaeli
Kocaeli
Ankara
Ankara
Ankara`nın Pursaklar ilçesinde, yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadelede cemaatle namaz kılınmaya 29 Mayıs`ta yeniden başlanacak camiler dezenfekte edildi.
Ankara
Ankara
Ankara
Ankara
Ankara
Ankara
Ankara
Ankara
Ankara`nın Mamak ilçesinde, yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadelede cemaatle namaz kılınmaya 29 Mayıs`ta yeniden başlanacak camiler dezenfekte edildi.
Ankara
Ankara
Mamak Belediyesi ekiplerince camilerin içi, avlusu ve vatandaşların kullanabileceği alanlarda dezenfekte çalışması yapıldı. Ekipler, camilerin yeşil alanlarında da bakım, onarım ve çevre düzenleme çalışması gerçekleştirdi.
Ankara
Ankara
Tedbirler kapsamında cuma namazı öncesi vatandaşların vücut ısısı ölçümleri yapılacak, tek kullanımlık seccade ve maske dağıtılacak.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz