İzmir
İzmir
İzmir`de, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında tam bağımlı, orta düzey ve ağır engelli vatandaşların aşılanmasına başlandı.
İzmir
İzmir
İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan ekipler, evlerinden çıkamayan tam bağımlı, orta düzey ve ağır engelli vatandaşların ikametlerine giderek Sinovac aşısını uyguluyor.
İzmir
İzmir
Buca ilçesinde oturan ve geçirdiği kas hastalığının ardından 30 yıldır yaşamını tekerlekli sandalyede sürdüren 52 yaşındaki Muhittin Altınsoy`un Kovid-19 aşısı yapıldı.
İzmir
İzmir
İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlileri, aşı öncesi Altınsoy ve 90 yaşındaki annesi Ayşe Altınsoy`u bilgilendirdi.
İzmir
İzmir
Anne Altınsoy, Covid-19 salgını başladığından bu yana tedbirlere uyduklarını söyledi. Kendisinin daha önce aşı olduğunu aktaran Altınsoy, "Oğlumun aşısı nasıl yapılacak` diye düşünüyordum. Allah razı olsun telefon ettim, ekipler gelip oğluma da aşı yaptı. Devletimize süreçte hep yanımızda bulundu. Böyle bir devlet bulunmaz. Cumhurbaşkanı`mıza Allah sağlık versin, onu her türlü kötülüklerden korusun." ifadelerini kullandı.
Erzincan
Erzincan
Erzincan`da yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında tam bağımlı, orta düzey ve ağır engelli vatandaşların aşılanmasına başlandı.
Erzincan
Erzincan
Merkeze 15 kilometre uzaklıktaki Yanlızbağ Mahallesi`ne giden ekipler, burada ikamet eden epilepsi hastası 36 yaşındaki Tunay Köz ile evde bakımını yapan annesi 53 yaşındaki Sevim Köz`ün aşısını yaptı.
Erzincan
Erzincan
Anne Köz, yatalak oğluna evde tek başına baktığını anlatarak, "Bu imkanları bize tanıdıkları için teşekkür ediyoruz. Çocuk yatalak olduğu için evden ayrılamıyorum. Ekipler eve gelerek benim de aşımı yaptılar. Güzel bir uygulama, Allah devletimizden razı olsun. Gidemeyenler için çok güzel bir uygulama." dedi.
Erzincan
Erzincan
Düzce
Düzce
Düzce`de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede ön safta yer alan sağlık ekipleri, tam bağımlı, orta düzey ve ağır engelli vatandaşları aşılamaya başladı.
Düzce
Düzce
Bir yandan filyasyon çalışmasıyla hastalığın izini sürerek teması azaltmaya çalışan sağlık ekipleri, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca`nın açıklamasıyla tam bağımlı, orta düzey ve ağır engellilerin aşılanması için de seferber oldu.
Düzce
Düzce
Ekipler, orta düzeyde engelli vatandaşları randevu oluşturarak Atatürk Devlet Hastanesi aşı birimine getirerek, ağır engelli bireyler ise evlerine giderek aşılıyor.
Düzce
Düzce
İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, gazetecilere, Sağlık Bakanı Koca`nın açıklamasıyla tam bağımlı, orta düzey ve ağır engelli vatandaşlar için aşı tanımlaması yapıldığını hatırlatarak, "Bu sabah itibarıyla aşı çalışmalarına başladık. Aşı için tüm vatandaşlarımızı sağlık tesislerimize beliyoruz. Kovid-19`u hayatımızdan çıkarmanın tek yolu aşıdır. Herkesi aşı olmaya davet ediyorum." diye konuştu.
Düzce
Düzce
Aşı olan engelli vatandaş Selim Yikit de uygulamadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, herkesin aşı olmasını istedi.
Düzce
Düzce
Evine gidilerek engelli oğluna aşı yapılmasını memnuniyetle karşılayan Sezer Coşkuner ise "Engellilere aşı yapılması devletimiz yaptığı iyi şeylerden biri. Engellilerin birçoğunun bu hastalıktan haberi bile yok. Yapılan hizmetten memnunun olmamak mümkün değil." ifadesini kullandı.
Düzce
Düzce
İstanbul
İstanbul
İstanbul`daki sağlık kuruluşlarından randevularını alan vatandaşlar aşılarını olmaya başladı. Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi`ne gelen vatandaşlar aşı odasına girerken sağlık personeli tarafından bilgilendirildi.
İstanbul
İstanbul
Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi`nin bağlı bulunduğu Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanı Koca`nın tam bağımlı, orta ve ağır engellilerin aşılanmasının başladığını bildirmesi üzerine sabah saatlerinden itibaren engelli vatandaşların hastaneye gelmeye başladığını söyledi.
İstanbul
İstanbul
Yiyit, bugün aşı yoğunluğunun önemli kısmını engellilerin oluşturduğunu dile getirerek, "Bugün ilk gün ve ilerleyen durumlarda da aşıya ilgilinin devam ederek artmasını bekliyoruz." dedi.
İstanbul
İstanbul
Önümüzdeki günlerde belli aralıklarla daha alt yaş grubundaki vatandaşların da aşılanacağını ifade eden Yiyit, şunları kaydetti: "Aşılanma anlamında belki de şenlik gibi bir ay olacak. Bol aşının yapıldığı ve sıraların olabildiğince yoğun ve randevuların dolu dolu alındığı bir ay olacak gibi duruyor. Kontrolsüz bir şekilde virüsle karşılaşma ile aşıyla karşılaşma arasında inanılmaz bir fark var. Birinde yüzde 80-100 arasında korunduğumuzu biliyoruz. Aşısız, virüsle karşılaştığımızda sürecin nerede biteceğini kestiremediğimizi görüyoruz. O yüzden şu an aşı olmak olabilecek ve yapılacak en iyi tedbir."
İstanbul
İstanbul
Aşıyla ilgili verilerin dünyanın her yerinden yoğun şekilde geldiğine dikkati çeken Prof. Dr. Yiyit, Türkiye`de de aşı sayesinde olumlu tabloların gözüktüğünü belirtti.
İstanbul
İstanbul
Yiyit, aşılanmanın ardından hastanelerde yatan hastaların yaş ortalamasının düştüğünü, aşının işe yaradığı noktasında herkesin hemfikir olduğunu söyledi.
Hedefimiz 20 yaşına kadar tüm vatandaşlarımızı aşılayabilmek
"Hedefimiz 20 yaşına kadar tüm vatandaşlarımızı aşılayabilmek"
Aşıyla ilgili anlamlandırılmış çok yan etki olmadığına dikkati çeken Yiyit, "Toplumda belki dalga dalga yayılan komplo teorileri var. Bunların hepsinin de altının boş olduğunu biliyoruz. Bunlara da kati surette kulak asmamak lazım. Şu an randevusunu ilk bulabildiğiniz aşı olma zamanıdır. Çünkü aşısız geçirdiğiniz her geçen gün, sizin için büyük bir risk oluşturuyor. Hedefimiz 20 yaşına kadar tüm vatandaşlarımızı aşılayabilmek." diye konuştu.
Ankara
Ankara
Sağlık Bakanlığının aşılama takvimine göre öncelikli gruplar arasına dahil edilen tam bağımlı, orta düzey ve ağır engelli vatandaşların aşılanması kapsamında, Başkentte Gölbaşı ilçesinde hastaneye gidemeyen bedensel ve zihinsel engelli 47 yaşındaki Tülay Altıntop`a sağlık ekiplerince evinde Sinovac aşısının ilk dozu yapıldı.
Ankara
Ankara
Aşının ardından 15 dakika engelli vatandaşın yanında bekleyen sağlık ekipleri, aşının olası yan etkileri ve ikinci dozun ne zaman yapılacağına ilişkin Altıntop`un ailesini bilgilendirdi.
Ankara
Ankara
Tülay Altıntop`un annesi Makbule Altıntop, aşının evlerinde yapılmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini iletti.
Ankara
Ankara
Ankara
Ankara
Ankara
Ankara
Yükleniyor lütfen bekleyiniz