Ankara`da taciz iddiası nedeniyle uyardığı kişilerce bıçaklanan genç, yaralandıktan sonra tedavi gördüğü hastanede vefat etti.
28 yaşındaki Kılıçdoğan`ın cenazesi, Pir Sultan Abdal Cemevi`ne getirildi.
Cenazeye, Kılıçdoğan`ın ailesi, yakınları, milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Haydarcan`ın annesi Songül Kılıçdoğan ile eski Tüm Taşıma İşçileri Sendikası Ankara Şube Başkanı olan babası Nurettin Kılıçdoğan`ın, ayakta durmakta zorlandığı görüldü.
Oğlum ölmedi, melek oldu
"Oğlum ölmedi, melek oldu"
Songül Kılıçdoğan, "Hiç böyle düşünmemiştik, aklımızdan geçmiyordu. Hayalimiz böyle değildi. Oğlum bu kadar yardımseverdi. Belaya gitmedi, bela onu buldu. Oğlum ölmedi, melek oldu" dedi. Anne Songül Kılıçdoğan, tören sırasında oğlunun tabutunun önünde oturup, gözyaşı döktü.
Cenaze sırasında bir vatandaş, "Haydarcan ölmedi, insanlık öldü." diyerek yaşanan olaya tepkisini dile getirdi.
Haydarcan kızlarımızı korurken canından oldu
"Haydarcan kızlarımızı korurken canından oldu"
Haydarcan Kılıçdoğan`ın korumaya çalıştığı iki kızdan biri olan D.G.`nin annesi Y.G. ise "Haydarcan kızlarımızı korurken canından oldu. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz. Her zaman Haydarcan`ın ailesinin yanındayız. Böyle olayların artık son bulmasını istiyoruz" dedi.
Müzik alanında ilerlemek istiyordu
"Müzik alanında ilerlemek istiyordu"
Haydarcan`ın yakınlarından Hasan Öztaş, yaptığı açıklamada, Haydarcan`ın her şeyiyle mükemmel bir genç olduğunu belirterek, "Böyle bir evlada kıydılar. Arkadaşlarına, insanlara sorun, bir tanesi de `Bir hatasını gördük" diyemez. Kendi halinde müziğini yapan, arkadaşlarını eğlendiren bir çocuktu. Müzik alanında ilerlemek istiyordu." dedi.
Babasını aramış, `Ben bıçaklandım.` demiş
"Babasını aramış, `Ben bıçaklandım.` demiş"
Kuzeni Eren Öztaş ise gazetecilere yaptığı açıklamada, Haydarcan`ın başına gelen olayın tekrarlanmaması için yetkililerin önlem alması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti: "Saldırganlar tutuklandı. Birinin suç kaydı var, birinin yokmuş. Bıçağı çıkarıp saldırıyorlar. Hem dövüyorlar hem bıçaklıyorlar. İnsanlar anladığında Haydarcan yerdeymiş ve kaçmaya başlamışlar. Ben olayı duyunca olay yerine gittim, Haydarcan`ı ambulansa bindiriyorlardı. Saldırganları üstlerini değiştirirken güvenlik güçleriyle birlikte yakaladık. Bıçağı atmışlar zaten. Durumu ağır şekilde hastaneye kaldırıldı. Babasını aramış, `Ben bıçaklandım.` demiş. Bizim ciğerimiz yandı, başkasının çocuğuna da böyle bir şey olmasın."
Çocuğumla gurur duyuyorum
"Çocuğumla gurur duyuyorum"
Baba Nurettin Kılıçdoğan, "Oğlum orada gezerken iki tane kız çocuğu tacize uğruyor. Kız çocukları `ağabey bize yardım et` diyorlar. Oğlum da `gençler ayıp oluyor, yapmayın` diyor. Bunu demesiyle saldırmaları bir oluyor; görgü tanıklarının veya kızların söylediklerine göre. Söylenecek kelime bulmak çok kolay değil. Ancak her aile çocukları ile gurur duyar. Ben de çocuğumla gurur duyuyorum. Ölmesini hazmedemiyorum ama her insanın yapması gerektiği şeyi yaptığına inanıyorum. Ne mutlu ki bana böyle bir çocuk yetiştirebilmişim. Duyarlı çocuk yetiştirmişim. Söyleyecek başka bir şey bulamıyorum. Kelimelerle ifade etmek çok zor bu olayı" dedi.
Baba Kılıçdoğan, oğlunun tacizi engellemek isterken saldırıya uğradığını belirterek, "6 yerinde bıçak darbesi var. İki sefer ameliyat oldu, tedavisi olumlu gidiyordu ama kurtarılamadı" diye konuştu.
Haydarcan Kılıçdoğan`ın cenazesi, Karşıyaka Mezarlığı`nda toprağa verildi.
Olay
Olay
Yenimahalle`deki bir alışveriş merkezi önünde, bir grubun sözlü ve fiziksel tacizine uğradıklarını iddia eden iki genç kız, olay yerinden geçen Kılıçdoğan`dan yardım istemiş, alkollü oldukları öne sürülen grubu uyaran Kılıçdoğan, iki kişi tarafından bıçaklanmıştı.
Ağır yaralanan Kılıçdoğan, kaldırıldığı Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi`nde dün hayatını kaybetmişti.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz