MERSİN
MERSİN
Mersin`de Dünya Otomobilsiz Kentler Günü kapsamında, "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" düzenlendi.
Kadınlar, süslü kıyafetleri, balon, çiçek ve Türk bayraklarıyla donattıkları bisikletleriyle Uğur Mumcu Parkı`nda toplandı.
Etkinliğinin İl Organizatörü Ebru Petek Budur, burada yaptığı açıklamada, kentte bisikletli ulaşımı yaygınlaştırmayı ve farkındalık yaratmayı amaçladıklarını belirtti.
Bir kişinin otomobil yerine bisikleti tercih etmesinin karbon salınımını 15 kat azalttığını dile getiren Budur, "Bisikletin ulaşımda daha çok tercih edilmesini istiyoruz." dedi.
Konuşmaların ardından, etkinliğe katılan çok sayıda kadın, trafiğine kapatılan Adnan Menderes Bulvarı üzerinden Mezitli ilçesindeki Soli Pompeiopolis Antik Kenti`ne kadar bisiklet sürdü.
İZMİR
İZMİR
Bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla 2013`te başlatılan ve dünyaya yayılan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu`nun 9`uncusu, etkinliğin başladığı kent olan İzmir`de çok sayıda bisikletli kadının katılımıyla gerçekleştirildi.
Balon, çiçek ve oyuncaklarla bisikletlerini süsleyen kadınlar, Cumhuriyet Meydanı`nda bir araya geldi. Bisikletlerine "Süslü kadınlar" yazılı pankart asan ve meydanda müzik eşliğinde dans eden kadınlara, çevredekiler de destek verdi.
Daha sonra kadınlar, Talat Paşa Bulvarı`ndan tarihi Kültürpark`a pedal çevirdi.
ANTALYA
ANTALYA
Antalya`da, bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" etkinliği yapıldı.
Polis eskortu eşliğinde Atatürk Parkı`ndan başlayan bisiklet turu, Güllük ve Işıklar caddelerinden sonra Lara Caddesi`ndeki Yalım Parkı`nda sona erdi.
TEKİRDAĞ
TEKİRDAĞ
Tekirdağ`da, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" gerçekleştirildi.
Bisiklet kullanımı yaygınlaştırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinliğe yaklaşık 30 kadın katıldı.
GAZİANTEP
GAZİANTEP
Gaziantep`te bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" düzenlendi.
ADANA
ADANA
Adana’da, Dünya Otomobilsiz Kentler Günü kapsamında, "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" düzenlendi. Renkli kıyafetler giyen ve bisikletlerini süsleyen kadınlar, şehirde tur attı.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz