Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı çalışan Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekipleri, havaların soğumasının ardından sokak hayvanlarına yönelik çalışma başlattı.
Ekiplerin yanı sıra Eskişehir Doğa ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü görevlileri, hayvan besleme gönüllüleri ile olumsuz hava koşulları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için besleme çalışması gerçekleştirdi.
Polis ekiplerince sokak hayvanlarının bulunduğu pek çok bölgeye mama bırakıldı.
Emniyet bünyesindeki Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Şubesi ekipleri, yurdun çeşitli yerlerinde kış şartlarında yiyecek bulmakta güçlük çeken hayvanları besleyip doğaya yiyecek bıraktı.
Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma birimleri, 81 ilde 205 özel donanımlı araç ve 2 bin 210 personelle görev yapıyor.
Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma polisleri, Türkiye`nin çeşitli illerinde soğuk kış günlerinde aç, susuz kalan sokak ve yaban hayvanlarını besledi.
Hayvanlar için beslenme bölgelerine mama ve yiyecek bırakan polislerden bazılarının sokakta üşüyen köpeklerin üzerini battaniye ile örttüğü anlar fotoğraf karelerine yansıdı.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz