Ankara
Ankara
Bakanlık tarafından 17 Nisan Cuma günü yayımlanan genelgeyle, Zonguldak`ın yanı sıra büyükşehirler Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van il sınırları içinde vatandaşların sokağa çıkması sınırlandırılmıştı.
Ankara
Ankara
48 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması saat 00.00 itibarıyla sona erdi.
Ankara
Ankara
Kısıtlamanın kaldırılmasının ardından Ankara`nın işlek noktalarından olan Kızılay 15 Temmuz Milli İrade Meydanı`nda araçlar trafiğe çıktı.
Ankara
Ankara
İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma kısıtlaması başladığı andan itibaren bu kuralı ihlal eden 20 bin 398 kişiye adli ya da idari işlem gerçekleştirildiğini bildirdi.
Ankara
Ankara
Kısıtlama sona erdikten sonra kapalı olması gereken market, süpermarket ve büfe gibi iş yerlerinin açık olduğu tespit edildiği takdirde, bu iş yerlerine ve buralardan alışveriş yapanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK`nin ilgili maddeleri gereği adli ve idari işlem uygulanacağı ifade edildi.
Ankara
Ankara
Ayrıca ülke genelinde kısıtlamanın kaldırılmasının ardından market/süpermarket, pazar yerleri, alışveriş merkezleri ve vatandaşların yoğun bulundukları meydan/caddelerde polis ve jandarma ekiplerince denetimlere devam edileceği belirtildi.
Ankara
Ankara
Samsun
Samsun
Samsun`un ana arterlerinden biri olan Atatürk Bulvarı`nda kısıtlamanın sonra ermesiyle birlikte araç trafiğinde artış gözlendi.
Samsun
Samsun
Samsun
Samsun
Samsun
Samsun
Aydın
Aydın
Kısıtlamanın kaldırılmasının ardından Aydın`da işlek noktalarından Adnan Menderes Bulvarı ile Atatürk Kent Meydanı`nda vatandaşlar sokağa çıktı.
Aydın
Aydın
Aydın
Aydın
Aydın
Aydın
İzmir
İzmir
İçişleri Bakanlığınca 30 büyükşehir ve Zonguldak`ta 2 gün süren sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiyle İzmir`de polis ekipleri işlek yerlerde denetim yaptı.
İzmir
İzmir
Ekipler, vatandaşları gerekmedikçe sokağa çıkmamaları konusunda uyardı.
İzmir
İzmir
Kent sakinlerinin fazla yoğunluk oluşturmadan akaryakıt istasyonlarına gittiği görüldü.
İzmir
İzmir
Ayrıca, ekiplerce yapılan denetimlerde sokağa çıkma yasağı süresince yasağa uymayan 15 kişi hakkında adli, 1452 kişi hakkında idari işlem yapıldı.
İzmir
İzmir
Kurallara uymayanlara toplam 2 milyon 918 bin lira ceza uygulandı.
Kahramanmaraş
Kahramanmaraş
İçişleri Bakanlığınca yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında uygulanan 48 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesinin ardından Kahramanmaraş`ta bir kebapçı kaldırımda mangal yakarak kebap pişirdi.
Kahramanmaraş
Kahramanmaraş
Kısıtlamanın sona ermesinin ardından bazı vatandaşlar ise açık olan benzin istasyonlarına geldi.
Kahramanmaraş
Kahramanmaraş
Emniyet güçleri, benzin istasyonlarında yer alan alışveriş merkezlerinde oluşan kuyrukta sosyal mesafeyi ayarladı ve maske bulunmayanlara maske dağıttı.
Kahramanmaraş
Kahramanmaraş
Kahramanmaraş`ta, sokağa çıkma kısıtlamasının ardından Alparslan Türkeş ve Azerbaycan bulvarları üzerinde ise araç trafiğinde artış gözlendi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz