Sivas'ın Doğanşar ilçesinde yaşlılar için yaylalarda ATV turu düzenlendi.
1
Doğanşar Kaymakamı Onur Aykaç, gazetecilere, koronavirüs tedbirleri sürecinde 65 yaş ve üzeri vatandaşların yaklaşık 3 ayı evlerinde geçirdiğini söyledi.
2
Sivas Valiliğinin desteğiyle bu dönemde yaşlıların tüm isteklerini karşılamaya çalıştıklarını aktaran Aykaç, "Gelinen süreçte normalleşmenin başlamasıyla birlikte onların moral ve motivasyonunu artırmak amacıyla sosyal mesafe kuralına riayet ederek yaşlılarımızı Doğanşar`ın yeşil coğrafyasında, yaylalarında ATV ile gezdirdik." dedi.
3
Geziye katılanlardan 71 yaşındaki Turan Kaya da salgın hastalık dolayısıyla uzun süre evden çıkamadıklarını belirterek, "Kaymakamımızın düzenlediği bu organizasyonla dışarı çıktık. Yaylalarda sosyal mesafemizi koruyarak gezdik." diye konuştu.
4
5
6
7
8
Yükleniyor lütfen bekleyiniz
SIRADAKİ GALERİ
Kırmızı toprakların "tuz deresi" ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor