Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde iki yıl önce açılan kurutma tesisinde, bölgede üretilen meyve ve sebzeler jeotermal enerjiyle yıkanıp kurutularak katma değer sağlıyor.
Güney Marmara Kalkınma Ajansının (GMKA) desteğiyle Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Sındırgı Belediyesi, Balıkesir Tarım Ürünleri AŞ, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Osmanlar Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve Yaylabayır Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklığında hayata geçirilen tesis, Ekim 2021`den bu yana faaliyet gösteriyor.
2
"Doğal şehir" unvanı ve doğal ürünleriyle öne çıkan Sındırgı`da, Hisaralan mevkisinden getirilen 98 derece sıcaklığındaki jeotermal suyun kullanıldığı tesis sayesinde sebze ve meyveler raf ömrü uzun, daha kıymetli hale getirilerek istihdama, tarıma, milli ekonomiye katkı veriliyor.
3
4
5
6
7
8
9
Yükleniyor lütfen bekleyiniz
SIRADAKİ GALERİ
Türkiye'nin yerli otomobili Togg Fransa'da sergileniyor