Şampiyonlar Ligi`nde skandal bir gece yaşandı.
Medipol Başakşehir, UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu`nda altıncı ve son maçında Fransa`nın Paris Saint-Germain (PSG) takımına konuk oldu. Karşılaşma dördüncü hakemin ırkçı söylemi nedeniyle 14. dakikada yarıda kaldı ve ertelendi.
Şampiyonlar Ligi`nde skandal bir gece yaşandı. Mücadelenin 4`üncü hakeminin Başakşehir`in Yardımcı antrenörü Pierre Webo`ya ırkı söylemde bulunması üzerine, iki takım sporcuları sahadan çekildi.
Başakşehir`in Paris Saint-Germain ile oynadığı maçta dördüncü hakemin Pierre Webo`ya kullandığı ırkçı söylem, büyük infial yarattı.
Mücadelenin 14`üncü dakikasında Başakşehir`in Yardımcı antrenörü Pierre Webo, orta hakem Ovidiu Hategan`ın kararlarına itirazda bulundu.
4`üncü hakem Constantin Sebastian Coltescu, orta hakem Hategan`ın Webo`yu atmasını istedi. Atmasını isterken de ırkçı söylem olarak kabul edilen söylemde bulundu.
Bu söyleme Başakşehir`in yanı sıra Paris Saint-Germainli futbolcular da tepki gösterdi.
Uzun süren tartışmanın ardından UEFA delegesi sahaya indi. Özellikle Demba Ba ve Mbappe, Rumen hakeme yoğun tepki gösterdi.
UEFA maçın bu akşam kaldığı yerden yeni hakemlerle oynanmasına karar verdi.
Ardından da Başakşehirli ve Paris Saint Germainli futbolcular sahadan çekilme kararı aldı. Hem Başakşehirli, hem de Parisli futbolcular, bu hakemlerle maça çıkmak istemedi. UEFA yetkilileri de, karşılaşmanın kaldığı yerden yeni hakemlerle bu akşam oynanmasına karar verdi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz