Kasiyer olarak bir markette çalışan Emel Vural, zorlayıcı bir süreçten geçildiğini ve yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını vurguladı. Vural, "Burada çalışırken evdekileri de düşünmek zorundayız. Evde çocuğum ve hasta yakınım var. Onlara da dikkat etmemiz gerekiyor" dedi.
Mantı dükkanı işleten iki çocuk annesi Aliye Özdürük de sürecin yıpratıcı, ev ve dükkan işlerinin ise çok yorucu olduğunu söyledi.
İki çocuk annesi bulaşıkçı Elif Emecen ise kısa çalışma saatleri olduğunu ve devletin verdiği katkı ile işlerine devam ettiklerini anlattı.
Çalışma saatlerinin azalması nedeniyle salgının kendi açısından artı taraflarının da olduğunu belirten üç çocuk annesi temizlik görevlisi Sevda Kara, "Çalışma saatlerimde esneklikler oldu, çocuklarımla daha fazla vakit geçirme şansı yakaladım" dedi.
Salgın dolayısıyla ekonomik anlamda zorlandıklarını belirten çiçekçi Nazan Külbağ ise evde kızıyla beraber vakit geçirmeye çalıştığını ifade etti.
Fırında çalışan üç çocuk annesi Münevver Çağlayan, "Aslında normal zamandan pek bir farkı yok, çalışmaya devam ediyoruz fakat çocuklarıma yeterince vakit ayıramıyorum" diye konuştu.
Fotoğraf: AA
Fotoğraf: AA
Yükleniyor lütfen bekleyiniz