Çalışanlar, çocukları ve yakınlarıyla görüntülü konuşarak bayram sevincine ortak oluyor.
2
"Yoğun bakım servislerinde boş yatakların olması bizi mutlu ediyor"
Hastanede Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Fatma İncekara Aydın, sağlık çalışanları olarak geçen seneden bu yana tüm özel günleri COVID-19 ile savaşarak geçirdiklerini söyledi.
3
Sağlık çalışanının kendi canlarını hiçe sayarak koronavirüse yakalananlara hizmet verdiğini belirten Aydın, şöyle konuştu:
"Ramazan Bayramı`nda da hastalarımızın yanındayız. Sevdiklerimizle bu bayramda yanında olamadık. Tam kapanmada vatandaşlarımız kurallara uyduğu için hastanemizdeki vaka ve başvuru sayısı azaldı. Buna bağlı olarak yoğun bakım servisimizde yataklarımız boşaldı. Sağlık çalışanları olarak esas bayramımız salgın bittikten sonra gerçekleşecek. Vatandaşlarımızdan ricamız maske, mesafe ve hijyen kurallarına önem göstersinler. Aşı sırası gelen tüm vatandaşlarımız aşılarını olsunlar."
4
"Bizim için bayram hasta sayılarımız azalması demek"
Yoğun Bakım Servisi Sorumlu Hemşiresi Yeşim Uğur ise salgın sürecinde sağlık çalışanları olarak çok yorulduklarını anlattı.
5
Virüsle her zaman cesurca savaştıklarını vurgulayan Uğur, "Vatandaşlarımızın tedbirlere uyması sonucu vaka sayılarının azalması biz sağlık çalışanlarına bayram sevinci yaşatıyor. Bizim için bayram hasta sayılarımızın azalması demek. Sevdiklerimizden uzak kalmak bizi üzerken hastalarımızın yanında olmaktan dolayı mutluyuz. Onlar yoğun bakımda sevdiklerini göremiyorlar. Onların ellerini tutarak bazen kardeşleri bazen ise eşleri oluyoruz. Her zaman psikolojik olarak da onların yanında oluyoruz" dedi.