Türkiye`nin önemli turizm merkezlerinden Çeşme`deki Delikli Koy, dalgaların aşındırdığı kayaları ve tertemiz deniziyle dikkat çekiyor.
Alaçatı`da bulunan ve bir süre önce jeosit alanı ilan edilen delikli koy, ilçede doğal güzelliğe sahip koyların başında geliyor.
Yaz sezonunda yoğun nüfusuyla gündeme gelen Alaçatı`da denize girmek için sakinliği arayanların tercihleri arasında yer alan koy, turkuaz rengi denizi ve dalgalar ve rüzgarın aşındırdığı kireç kayalıklarıyla güzel görüntüler oluşturuyor.
Son yıllarda çok sayıda sosyal medya paylaşımıyla gözde uğrak noktaları arasına giren koy, sahip olduğu özgün yüzey yapısı ve jeolojik özellikleri nedeniyle İzmir Büşükşehir Belediyesi Meclisi kararıyla jeosit alan ilan edildi.
Delikli kayada fotoğraf sırası
Delikli kayada fotoğraf sırası
İsmini içinde bulunan delikli kayadan alan koyda, kimi vatandaşlar güneşten korunmak için çadır kuruyor kimi ise dalgaların aşındırdığı kayalıkların gölgesinde serinliyor.
Sıcak havadan bunalan vatandaşlar denizde serinlerken, bazıları ise sadece delikli kayada fotoğraf çektirmek için koya geliyor. Özellikle haftasonları delikli kaya önünde fotoğraf sırası oluyor. Bazı gelin damat adayları da dış çekimlerini bölgede yaptırıyor.
Fotoğraf: AA
Fotoğraf: AA
Yükleniyor lütfen bekleyiniz