Patlamayla ilgili ilk açıklama Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir`den geldi.
Patlamayla ilgili ilk açıklama Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir`den geldi.
Twitter hesabından paylaşım yapan Demir, "Roketsan`da yaşanan patlamayla ilgili yaptığımız ilk tespitlere göre herhangi bir can kaybı söz konusu değildir. Roketsan çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" dedi.
Ankara Valiliği`nden yapılan açıklamada ise Roketsan`ın yakıt depolarında saat 14.47`de patlama meydana gelmiş, can kaybının olmadığı patlamada 3 çalışan hafif yaralanmıştır denildi.
Ankara Valiliği`nden yapılan açıklamada ise "Roketsan`ın yakıt depolarında saat 14.47`de patlama meydana gelmiş, can kaybının olmadığı patlamada 3 çalışan hafif yaralanmıştır" denildi.
Roketsan`dan açıklama
Roketsan`dan açıklama
Roketsan`dan yapılan açıklada ise patlamanın personelden arındırılmış alanda meydana geldiği vurgulandı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Şirketimizde, personelden arındırılmış uzaktan kontrollü üretimin yapıldığı binada bir kaza yaşanmış olup kaza esnasında herhangi bir can kaybı olmamıştır. Kazanın olduğu tesise uzak mesafede bulunan 3 personelimiz hafif şekilde yaralanmıştır. Kazanın nedeni ile ilgili incelemelerimiz devam etmektedir.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz