Çin`in Guangzhou kentinde salgına karşı tedirginliği artan vatandaşlar tıbbi maskelerle kendilerini korumaya aldı. (Arşiv)
Yıl boyunca dünya virüsle ilgili gelişmelere kilitlendi, salgının kontrol altına alınması ve önlenmesine yönelik tedbirler tüm ülkelerin ana gündemi haline geldi. Vuhan kentinde vatandaşlar, maske takarak günlük hayatına devam ediyor. (Arşiv)
Çin`in Vuhan kentinde ihtiyaca binaen bin yataklı hastanenin inşasına başlandı. (Arşiv)
Çin`in Guangzhou kenti genelinde halk, maske takarak günlük hayatına devam etti. (Arşiv)
Çin`in Guangzhou kenti genelinde halk, maske takarak günlük hayatına devam etti. (Arşiv)
İran`ın başkenti Tahran’da dışarı çıkan vatandaşlar, virüsten korunmak için maske ve eldiven kullandı. (Arşiv)
İran`ın başkenti Tahran`da koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında koruyucu kıyafet giyen itfaiye ekipleri, Tecriş Çarşısı`nda dezenfeksiyon çalışması yaptı. (Arşiv)
Polonya`nın Gorzyczki kentinde polis ve itfaiye ekipleri tarafından, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Çekya sınırından gelen otobüslerdeki yolcuların ateşleri ölçülerek sağlık kontrolü yapıldı. (Arşiv)
İngiltere`de yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınan önlemler nedeniyle marketlerdeki makarna ve kişisel temizlik malzemelerinin yer aldığı raflarda ürünlerin tükendiği görüldü. (Arşiv)
Güney Amerika ülkesi Kolombiya’nın Soacha kentindeki bir okulda öğrenciler, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına tedbir olarak ev yapımı maskelerle eğitimlerine devam ediyor. (Arşiv)
Fransa`nın başkenti Paris`te salgın nedeniyle paniğe kapılanlar, marketlerde gıda ve hijyen ürünlerine yoğun ilgi gösterdi. (Arşiv)
Endonezya`nın başkenti Cakarta`da yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı önlem olarak turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği mekanlardan olan Ragunan hayvanat bahçesi dezenfekte edildi. (Arşiv)
İstanbul`da yeni tip koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında yapılan uyarıları dikkate alan ve tedbirlere uyan vatandaşların dışarı çıkmaması sonrası Sultanahmet Meydanı`nda sakin günler yaşandı. (Arşiv)
Kudüs`te bir grup gönüllü, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Eski Şehir bölgesinde yer alan Şam Kapısı ve çevresinde dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi. (Arşiv)
ABD donanmasına ait USNS Comfort isimli hastane gemisi koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında New York`a geldi. (Arşiv)
Fransa`nın doğusunda yer alan Strazburg kentinde yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında ilan edilen sokağa çıkma yasağı sonrası hastanelerin acil servislerindeki hareketlilik devam etti. (Arşiv)
Danimarka`nın Başkenti Kopenhag`da yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakaları ve virüse karşı alınan önlemler nedeniyle kentte sessizliğin hakim olduğu gözlemlendi. (Arşiv)
ABD`de yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınından en fazla etkilenen New York`ta, Brooklyn Hastanesi çıkışında bir doktorun yorgun olduğu gözlendi. (Arşiv)
7 Mart 2020`de Arjantin`in Buenos Aires kentinden yola çıkan, 4 yaşlı yolcunun hayatını kaybettiği ve iki yolcuda da Covid-19 tespit edildiği Zaandam kruvaziyer gemisinin Şili`nin San Antonio şehrindeki limanına yanaşma izni reddedildi. (Arşiv)
Beylikdüzü Sualtı Sporları Dünya Rekortmenleri Kulübü üyeleri, Beylikdüzü`ndeki Gürpınar Sahili`nde Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında tüplü dalış yaparak deniz temizliği gerçekleştirdi. (Arşiv)
New York`ta Brooklyn Hastanesi`nde konteyner morg kuruldu. Cenazeler taşınırken morgun çevresi tel örgüyle kapatıldı. (Arşiv)
New York`ta yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının çıkış yeri New Rochelle bölgesindeki tüm okulların veliler ve çalışanlardan gelen istek üzerine iki haftalığına kapatılmasına karar verildi. (Arşiv)
Suudi Arabistan, Covid-19`la mücadele kapsamında, 2 Mart`tan itibaren dünya genelinden umre ziyaretlerini, 20 Mart`tan itibaren de Mekke`deki Harem-i Şerif ve Medine`deki Mescid-i Nebevi`ye ziyareti durdurdu. Alınan kararın ardından, Kabe`nin etrafında sadece görevliler bulundu. (Arşiv)
İran`da yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadele sürerken, başkent Tahran`a 120 kilometre mesafedeki Elburz eyaletinde bulunan Eshtehard Sanayi Bölgesi`nde yeni bir maske fabrikası faaliyete geçti. Günlük 4 milyon maske üretilmesi hedeflenen fabrikada, 330 işçinin çalıştığı bildirildi. (Arşiv)
Brezilya`nın Rio de Janeiro kentindeki Babilonia bölgesinde yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden bir kişi, bölgedeki Caju mezarlığına defnedildi. (Arşiv)
İspanya`nın en büyük fuar alanı olan ve normalde yılda 80`den fazla etkinliğe ev sahipliği yapan, 200 bin metrekarelik kapalı alana sahip Ifema`daki sahra hastanesinde vardiyalı olarak çalışan bin kadar doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanları 24 saat kesintisiz hizmet verdi. (Arşiv)
İsveç`in Malmö kentinde yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkmasına rağmen tedavi edilmeyerek evine gönderilen 47 yaşındaki Emrullah Gülüşken, Sağlık Bakanlığının ambulans uçağıyla Türkiye`ye getirildi. (Arşiv)
Çin, Wuhan kentinde başlayan ve tüm dünyaya yayılan corona virüs sonrası normalleşmeye başladı. Oriental Pearl TV kulesi de dahil olmak üzere, toplu alanlar ve AVM`lerin açılmasının yanısıra yasakların da kalkmaya başladığı Şanghay`da cadde ve sokaklar yeniden kalabalıklaştı. (Arşiv)
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi`nde yoğun bakım ünitesinde görevli olan hemşireler, işitme engelli bir hastayla kağıda yazdıkları notlarla iletişim kurdu. (Arşiv)
Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesinde, bir sağlık çalışanının, uzun süredir yüzünde takılı bulunan koruyucu gözlüğünün buğulandığı gözlendi. (Arşiv)
Anneler Günü öncesinde, Meksika`nın başkenti Meksiko`da bulunan geleneksel Jaimaica çiçek pazarında yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı alınan tedbirler kapsamında dezenfekte çalışmaları yapıldı. (Arşiv)
İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi`nde Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi`nde görevli hemşireler, her bebeği maske, eldiven, siperlik gibi koruyucuları takarak şefkatle kucakladı. (Arşiv)
Yıl boyunca dünya virüsle ilgili gelişmelere kilitlendi, salgının kontrol altına alınması ve önlenmesine yönelik tedbirler tüm ülkelerin ana gündemi haline geldi. Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi, pandemi hastanesine dönüştürüldü. (Arşiv)
Nevşehir Belediyesince, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında "açık hava sineması" etkinliğine katılanlar, araçlarının içinden film izledi. (Arşiv)
Fransa`da sağlık çalışanları, çalışma koşullarını protesto etmek için ülke genelinde gösteriler düzenlerken, başkent Paris`te olaylar çıktı. (Arşiv)
Azerbaycan`da, yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakalarında yaşanan artış nedeniyle Bakü dahil 8 şehirde sokağa çıkışlarda SMS`le izin alma uygulaması yeniden devreye sokuldu. Bakü`de boşalan cadde ve sokaklar ekipler tarafından dezenfekte edildi. (Arşiv)
Endonezya`nın başkenti Cakarta`da yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin defnedildiği mezarlıkta neredeyse yer kalmadığı bildirildi. (Arşiv)
Hindistan`ın başkenti Yeni Delhi`de koruyucu kıyafetlerini giyen sağlık çalışanları vatandaşlara test yaptı. (Arşiv)
Yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybedenler Peru`da özel ekiplerce defnedilmek üzere mezarlıklara taşındı. (Arşiv)
Salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin cenazeleri ABD`nin Brooklyn bölgesindeki soğutmalı römorklardan oluşan konteyner morglarda bekletiliyor. (Arşiv)
İtalya`nın Floransa kentinde yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadelede sağlık görevlileri, dünyanın en eski hastanesi olarak bilinen Santa Maria Nuova Hastanesi`nde Kovid-19 hastaları için ayrılmış olan bölümde yoğun mesai harcıyor. (Arşiv)
Polonya`da yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında toplam vaka sayısı 1 milyonu geçerken ülkenin güneyinde yer alan Bochnia kentindeki bir hastanedeki sağlık çalışanlarının, yoğun bakım ünitesinde yatan Covid-19 hastaları için harcadıkları yoğun mesaisi de devam etti. (Arşiv)
Eski milli triatlet Pınar Avşar, yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle kondisyon kaybının önüne geçmek için antrenmanlarını evinin bahçesine kurduğu portatif havuzda yaptı. (Arşiv)
Salgınla mücadele kapsamında sahalardan uzak kalan 26 yaşındaki Osmanlıspor futbolcusu Beykan Şimşek, günlük antrenmanlarını kendi evinde gerçekleştirdi. (Arşiv)
Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu`nda yeni tip koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında dezenfekte çalışması yapıldı. (Arşiv)
Malatya`da ilerleyen yaşlarına rağmen takımlarını yalnız bırakmayan ve tribünden destek veren Fatma ile Orhan Mutlu çifti, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında maçların seyircisiz oynanması nedeniyle stada gidememenin üzüntüsünü yaşadı. (Arşiv)
Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında toplu ibadete ara verilmesinin ardından ilk cuma namazı, Antalya`nın Konyaaltı ilçesinde belirlenen Akdeniz Üniversitesi Camii avlusu ve dışında kılındı. (Arşiv)
İstanbul`da koronavirüs salgını kapsamında alınan önlemler nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan kişiler istisna uygulanması kapsamında ilk defa sokağa çıktı. (Arşiv)
Tayland`ın başkenti Bangkok`taki bir hastanenin yeni doğan ünitesinde, yeni tip koronavirüsten korunmaları için bebeklere yüz siperliği takılarak önlem alındı. (Arşiv)
Fatih Belediyesi ekipleri, yeni tip koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında Nuruosmaniye Camisi`nde dezenfekte işlemi gerçekleştirdi. (Arşiv)
Diyarbakır`da 1600 sağlık çalışanından oluşan 590 filyasyon ekibi, Covid-19 ile mücadele kapsamında pozitif vakalar ile temaslıların tespiti, izolasyona alınması ve ilaç temini amacıyla il ve ilçe merkezlerinin yanı sıra kırsalda zorlu görevlerini özveriyle sürdürüyor. (Arşiv)
Anadolu Ajansı foto muhabiri Raşit Aydoğan, 17 gününü yoğun bakımda geçirdiği 26 günlük Covid-19 tedavisindeki zorlu süreci, hastane odasında cep telefonuyla çektiği fotoğraflarla gözler önüne serdi. Aydoğan, Kovid-19 testi sonucunun pozitif çıkmasının ardından yaşadıklarını ve cep telefonuyla fotoğrafladığı hastanedeki zorlu tedavi sürecini anlattı. (Arşiv)
İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda saat 21.00`dan itibaren başlayan sokağa çıkma kısıtlaması öncesi İstiklal Caddesi`nde yoğunluk yaşandı. (Arşiv)
ABD`de Pfizer ve BioNTech tarafından yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı geliştirilen aşı uygulaması sürüyor. Sağlık görevlileri, Florida eyaletine bağlı Miami kentindeki "The Palace" huzurevi sakinlerine aşı yaptı. (Arşiv)
İstanbul`da Miraç Kandili dolayısıyla Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi`nde program düzenlendi. Hz. Muhammed`in miraç mucizesini anlatan şiirlerden oluşan Mi`raciye, Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu tarafından icra edildi. (Arşiv)
Çin`den sipariş edilen yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşılarının ikinci partisinin bulunduğu THY`nin Pekin-İstanbul seferini yapan uçak, İstanbul Havalimanı`na geldi. Uçağın İstanbul`a inişiyle aşıların bulunduğu konteynerler, gümrük işlemlerinin ardından uçaktan alınarak depolara taşınmaya başlandı. (Arşiv)
Kontrollü normalleşme süreciyle cumartesi günü sokağa çıkma kısıtlamasının kalktığı İzmir’de, sahil şeridinde hareketlilik yaşandı. Konak ilçesinde yer alan Kordon`da yer yer yoğunluk görüldü. (Arşiv)
Yeni tip koronavirüs (Covid-19) risk değerlendirme haritasına göre, yüksek riskli iller arasında yer alan Antalya`da, okul öncesi, ilkokullar ile liselerin 8 ve 12. sınıflarında yüz yüze eğitime başlandı. (Arşiv)
Ankara`da kontrollü normalleşme sürecinin başlaması ile restoran, kafeterya, pastane, kıraathane ve çay bahçesi gibi yerler yüzde 50 kapasiteyle hizmete başladı. (Arşiv)
Budistlerin en kutsal günlerinden biri olarak kabul edilen Makha Bucha Günü, Bangkok`taki Dhammakaya Tapınağı`nda kutlandı. Makha Bucha gününde, 1250 kişinin Buda’nın önünde spontane bir şekilde toplanması ve daha sonra Buda’nın öğrencileri olarak aydınlanmaya ulaşmaları anılıyor. Kesişler, tören boyunca dua ediyor. (Arşiv)
Trabzon`da yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında yeni normalleşme süreciyle okullarda yüz yüze eğitime başlandı. Covid-19 risk değerlendirme haritasına göre çok yüksek riskli iller arasında yer alan kentte, yüz yüze eğitim öncesinde okullar dezenfekte edildi, sınıflarda düzenlemeler yapıldı. ( Arşiv )
İsrail hükümetinin ülke genelinde uyguladığı ve işgal altındaki Doğu Kudüs’te de zorunlu hale getirdiği 6 haftalık karantinanın ardından Filistinliler kılınan ilk cuma namazında Mescid-i Aksa’yı doldurdu. (Arşiv)
Ruanda`da, yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında aşı kampanyası devam ediyor. Bu kapsamda başkent Kigali`deki Gashora Acil Transit Merkezi`nde, Libya üzerinden gelen göçmenler ile merkezde çalışan personele aşı yapıldı. (Arşiv)
Diyarbakır`da, çetin kış koşullarında Çüngüş ilçesine giderek, zorlu şartlarda Akbaşak Mahallesi`ne ulaşan ekipler, 75 yaş üstü vatandaşlara aşı yaptı. Karlı yolların kepçe ve dozerlerle açılmasının ardından köye varan sağlık çalışanları toprak damlı evleri basamak gibi geçip görevlerini tamamladı. (Arşiv)
Kolombiya`nın Fusagasuga kentinde, Covid-19 kaynaklı ölümler nedeniyle dolan mezarlıklarda yeni cenazeler için yer açma çalışmaları yapılıyor. (Arşiv)
Yükleniyor lütfen bekleyiniz