Iğdır`da "koronavirüs savaşçısı" sağlık çalışanları, hastanelerinin bahçesinde doğum yapan "Pamuk" isimli köpek ve 7 yavrusuyla moral buluyor.
Iğdır Devlet Hastanesi Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer (KBRN) Bulaşlara Karşı Arındırma Ünitesi görevlileri, tüm sağlık çalışanları gibi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadeleyi amansız şekilde sürdürüyor.
Ünitede görevli ekip salgınla mücadele ederken "Pamuk" isimli köpek, servisin yakınlarında 7 yavru dünyaya getirdi.
Bunun üzerine hastane bahçesinde kullanılmayan bir merdivenin altına anne köpek ve yavruları için yuva yapan sağlık çalışanları, görevlerinin yanı sıra düzenli olarak bu hayvanların bakımlarını yapıp onları besliyor.
Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Gözde Apaydın, “Pamuk” ve yavrularının serviste görevli tüm sağlık çalışanlarının maskotu haline geldiğini söyledi.
Dünyanın salgınla mücadele etmesinin yanı sıra hayatın devam ettiğini belirten Apaydın,
Dünyanın salgınla mücadele etmesinin yanı sıra hayatın devam ettiğini belirten Apaydın,
"Büyük bir mücadelenin içindeyiz fakat hayat ırmağı akmaya devam ediyor. Diğer canlılara da yardım etmek bizi motive ediyor, geleceğe daha umutla bakmamızı sağlıyor." dedi.
Salgın nedeniyle ekibin adeta hastanede yaşadığını anlatan Apaydın,
Salgın nedeniyle ekibin adeta hastanede yaşadığını anlatan Apaydın,
"Böyle olunca her şeye daha dikkatli bakma fırsatı buluyoruz. Bu anne köpek de bizim bahçemizde yavruladı, belki de hissetti. Biz de onu kendi ekibimizden sayıp içimize aldık, bize çok iyi geldi. Sadece bu hayvanlar değil çevremizdeki tüm değişimler bizim için umut ışığı haline geldi" diye konuştu.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz