Bursa
Bursa
Bursa Valiliği öncülüğünde İl Jandarma Komutanlığı tarafından, İl Emniyet Müdürlüğünün de desteğiyle olası orman yangınlarına karşı kentte başta Uludağ olmak üzere Karacabey, Orhaneli, Yıldırım, Kestel, Gürsu ve İnegöl bölgelerinde denetim için harekete geçildi.
Polis ve jandarma özel harekat birlikleri, eş zamanlı olarak helikopter ve drone kullanarak hassas bölgelerin havadan ve karadan kontrollerini yaptı.
Jandarma özel harekat ekiplerine arama kurtarma ve iz takip köpekleri de eşlik etti.
Helikopter destekli yürütülen çalışmalarda, herhangi bir olumsuzluğa karşı ani müdahale için birimlerin hazırda bekletildiği bildirildi.
Çalışmalar ormanlık alanlarda yaz ayları boyunca sürecek.
Sultangazi Kent Ormanı-İstanbul
Sultangazi Kent Ormanı-İstanbul
Sultangazi Kent Ormanında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Ekiplerince orman yangınlarına karşı arazi arama, tarama ve denetim çalışmaları gerçekleştirildi.
Sultangazi Kent Ormanında, polis, vatandaşların piknik ve spor için kullandığı alanlarda yangınların önlenmesi, kundaklama olaylarının yaşanmaması, huzur ve güvenin sağlanması amacıyla denetim yaptı.
Uygulamada, motorize yunus ekipleri, atlı polis ve köpek timleri, özel harekat ekipleri ile polis helikopteri ve drone görev aldı.
Özel Harekat polisleriyle atlı ve köpekli timler, araçlarla ulaşılamayan noktalarda devriye görevinde bulundu.
Orman yangınlarına karşı denetimlerin her gün yapılacağı öğrenildi.
Maltepe Başıbüyük Ormanı-İstanbul
Maltepe Başıbüyük Ormanı-İstanbul
İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, orman yangınlarına karşı ağaçlık alanlarda önleyici mücadele çalışmalarına başladı.
Türkiye`nin birçok bölgesinde çıkan orman yangınlarını göz önüne alarak İstanbul`da ormanlık alanlarda önleyici mücadele çalışmaları başlatan polis ekipleri, Maltepe Başıbüyük Ormanı`nda denetim yaptı.
Ormanda, Özel Harekat Şube Müdürlüğü, Atlı Polis Grup Amirliği ve Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler arama, tarama ve güvenlik faaliyeti gerçekleştirdi.
Polislere arama kurtarma ve iz takip köpekleri de eşlik etti.
Helikopter destekli yürütülen çalışmalarda herhangi bir olumsuzluğa ani müdahale için birimlerin hazırda bekletildiği bildirildi.
Çalışmalar ormanlık alanlarda yaz ayları boyunca sürecek.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz