Ordu Valiliği`nin himayesinde, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü`nce Kabadüz ilçesindeki Çambaşı Kayak Tesisleri`nde organize edilen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla başladı.
Vali Yardımcısı Zafer Karamehmetoğlu, programda yaptığı konuşmada, bu toprakları vatan yapan Sarıkamış şehitlerini andıklarını söyledi.
Karamehmetoğlu, şehitlere Allah`tan rahmet dileyerek, "Şühedamız Çanakkale`de, bu vatan için Dumlupınar`da İstiklal Savaşı`nda da mücadeleler verdi. Bugün de mücadelesi devam ediyor" dedi.
İl Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Genç de yayladaki havanın, Allahuekber Dağları kadar olmasa da soğuk olduğunu söyleyerek, o gün Mehmetçiğin, vatan için ne kadar zor şartlar altında düşündüklerini ifade etti.
Kabadüz Kaymakamı Yasin Şahin ve Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan`ın da konuşma yaptığı etkinlikte Mehmetçik tarafından komando marşı okundu.
Kur`an-ı Kerim okunan ve dua edilen etkinlik, 52 metrelik Türk Bayrağı`nı taşıyan katılımcıların saygı yürüyüşünün ardından sona erdi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz