Rusya`nın 2 füzeyle saldırı düzenlediği Odessa`da arama çalışmaları devam ediyor.
Rus güçlerince 02.00 sularında düzenlenen füze saldırıları sonucu Sergeevka`da enkaza dönen bölgede arama kurtarma ekipleri çalışmalarını sürdürürken yıkımın izleri silinmeye çalışılıyor.
CAN KAYBI 21 OLDU
CAN KAYBI 21 OLDU
Enkaz alanlarındaki çalışmaları yöneten Ukrayna Devlet Acil Hizmeti İdaresi`nin Odessa Şubesi Başkan Yardımcısı Albay İgor Budalenko, Rus kuvvetlerinin fırlattığı iki füzenin art arda Sergeevka`da sivillerin yaşadığı ve birbirine çok yakın yapılara isabet ettiğini ve buradaki altyapıya hasar verdiğini açıkladı.
Füzelerden birinin 9 katlı bir konuta, diğerinin ise konuttan yaklaşık 300 metre uzaklıktaki tatil tesisine düştüğünü kaydeden Budalenko, "21 ölü var. Bunlardan 16`sı 9 katlı konutta, 5`i ise tatil merkezinde hayatını kaybetti. 5 kişiden biri, 12 yaşındaki çocuk." dedi.
Saldırılar sonucu 38 sivilin yaralandığını ve bölgedeki hastanelere nakledildiğini kaydeden Budalenko, "2 yaralı çocuk Odessa`da çocuk hastanesine götürüldü." diye konuştu.
Budalenko, mevcut bilgilere göre, enkaz altında kalan kimse olmadığını tahmin ettiklerini ancak ihtimallere karşı arama kurtarma çalışmalarının devam edeceğini belirtti.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz