Sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz, Şanlıurfa`dan memleketi Gümüşhane`ye giderken 2017`de Tunceli`de terör örgütü PKK mensuplarınca kaçırıldıktan sonra şehit edildi.
Şehit öğretmenin isminin verildiği Siverek`teki okulda eğitimlerine devam eden Yılmaz`ın öğrencileri, Öğretmenler Günü`nü buruk kutladı.
Aradan geçen 4 yıla rağmen öğretmenlerini unutmayan öğrencileri, sınıfın tahtasına "24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun Necmettin öğretmenimiz" yazdı ve masadaki fotoğrafına karanfil bıraktı.
Onu çok özlüyorum
"Onu çok özlüyorum"
Necmettin Yılmaz`ı çok özlediklerini söyleyen öğrencisi Mihrican Çaçan da şehit öğretmenin Öğretmenler Günü`nü sadece bir defa kutladıklarını anlattı.
"Keşke Necmettin öğretmenimiz de burada olsaydı, onunla birlikte öğretmenler gününü kutlasaydık. Diğer öğretmenlerimizin gününü kutlayacağız ama Necmettin öğretmenimiz olmadığı için çok üzgünüz. Bize okumayı ve yazmayı o öğretti, şu anki öğretmenlerimiz de bizlerle ilgileniyor. Hepsine teşekkür ediyoruz. Biz Necmettin öğretmenimizin yolundan gideceğiz. Onu çok özlüyorum."
Necmettin Yılmaz`ın 2. sınıftayken öğretmeni olduğunu söyleyen Mustafa Çaçan ise "Şu anda 7. sınıftayım. Necmettin öğretmenimiz bizim için çok çabaladı, elinden gelen ne varsa yaptı. Gümüşhane`den Şanlıurfa`ya geldi. Bizim için çok büyük bir öğretmendi. Kesinlikle onun yolunda gideceğiz. Onu çok özlüyoruz" dedi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz